ebook Czy dusza istnieje? Między nauką a wiarą - Opracowanie zbiorowe,praca zbiorowa

Czy dusza istnieje? Między nauką a wiarą

Czym jest dusza? Czy w dzisiejszym świecie, w którym postęp nauki jest tak szybki, człowiek potrzebuje jeszcze w ogóle tradycyjnego wyobrażenia duszy? Czym dusza różni się od świadomości samego siebie?

Próbę odpowiedzi na te pytania podjęli najwybitniejsi specjaliści z dziedziny neurologii, psychologii, psychiatrii, filozofii starożytnej i teologii. Zapisem ich debaty jest ta książka. Warto po nią sięgnąć - chodzi przecież o problem, który w wielu kulturach odgrywał dominującą rolę. Również dzisiaj, kiedy ludziom zaczyna brakować w życiu perspektywy duchowej, wciąż jest to istotne zagadnienie, gdyż jak twierdził św. Tomasz z Akwinu, "niezmiernie trudno poznać, czym jest dusza".

Dodaj komentarz


Opracowanie zbiorowe z udziałem specjalistów z wielu dziedzin, także teologów. Zdecydowanej odpowiedzi na postawione w tytule książki pytanie jednak nie ma. Być może wszystko opiera się na wierze, a wiara wymyka się nauce.

Cezary Kolczuga - 29 marca 2013 18:07


Odwieczne poszukiwanie duszy, boskiego pierwiastka w ludzkim ciele zostało przeniesione na nowy poziom. Do dyskusji zostali zaproszeni naukowcy z różnych dziedzin, a ich przemyślenia zostały zebrane na kartach tejże książki. Pozycja godna uwagi osób, które poszukują sensu w swoim istnieniu.

Artem - 29 marca 2013 16:35

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj