ebook Już dłużej nie wytrzymam! Realne spojrzenie na kryzys małżeński - Elisabetta Baldo

Już dłużej nie wytrzymam! Realne spojrzenie na kryzys małżeński

Autorka tego znakomitego poradnika używa metafory tortu z wisienką, aby obrazowo uchwycić te elementy relacji, które wywołują kryzys w parach i małżeństwach.
„A było tak pięknie!... Niezadowolenie rośnie… dopóki nie nabierze się przekonania, że już dłużej nie wytrzyma się ciągu negatywnych emocji, prowadzących od gniewu do rozpaczy, a od zazdrości do poczucia winy. Ma się wtedy ochotę rzucić w twarz swojemu partnerowi wymarzonym tortem z wisienką, albo zadać pytanie, kto śmiał zjeść kawałki tortu, który jest naszą własnością…” (z Wprowadzenia).
E. Baldo jako doświadczony psycholog i mediator rodzinny proponuje realistyczne sposoby wyjścia z tego tunelu. Przede wszystkim należy żywić szacunek do samego siebie, następnie oczyścić umysł z nieracjonalnych myśli fałszywie interpretujących rzeczywistość, a wreszcie uszanować partnera: podmiotu ludzkiego ograniczonego i omylnego, ale godnego poszanowania w jego wolności. Wskazane elementy stanowią ważne składniki, by podjąć wspólną drogę w związku uczuciowym z drugą osobą, w przeciwnym razie będzie się doświadczać przygnębienia i niepowodzeń

Dodaj komentarz


Problemy w związkach (bo według mnie nie tylko o małżeństwa tu chodzi) należy rozwiązywać zanim będzie za późno. Ta książka z pewnością w tym pomoże.

Cezary Kolczuga - 31 marca 2013 23:18


Autorka prezentuje dobre podejście do tematu. Polecam wszystkim przed, w trakcie, a nawet "po" problemach, by już więcej tych samych błędów nie popełniali.

Aleksandra Skibińska - 31 marca 2013 23:07

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj