ebook Dzieci Soma Seba - Jacek Grzelakowski

Dzieci Soma Seba


„Dzieci Soma Seba” Jacka Grzelakowskiego to opowieść psychologiczna. Bohaterem jest Konrad, student prawa, smakujący uroki dorosłego życia, dzięki zamożnym rodzicom. Człowiek szczęśliwy, posiadający wszystko, o czym zamarzy, a do tego bezgranicznie zakochany w Ewie. Jego dotychczasowe i beztroskie życie ulega gwałtownemu przeobrażeniu, kiedy jego ukochana ginie w wypadku, a wierny dotąd przyjaciel knuje perfidną intrygę. Traumatyczne wydarzenia doprowadzają go do przewartościowania swojego dotychczasowego życia. Doznaje przeżyć paranormalnych, które wywierają na nim głębokie wrażenie i wpływają na nowe widzenie świata. Czuje się samotny, wyobcowany z otoczenia, z nikim nie może nawiązać kontaktu emocjonalnego, a wokół siebie widzi tylko wrogo nastawione osoby. Zamyka się w stworzonych przez siebie wyimaginowanych światach, by obronić się przed brutalną rzeczywistością. Stara się walczyć, jednak coraz bardziej pogrąża się w postępującej chorobie psychicznej. Szuka pomocy u starego, tajemniczego nauczyciela Mansweta, u którego jego nieżyjąca ukochana ćwiczyła swoje zdolności paranormalne.

Czy to halucynacje, doznania spowodowane psychicznymi objawami pourazowymi będącymi następstwami wypadku, czy może wpływ doświadczeń pozazmysłowych z pogranicza parapsychologii i mistyki?

Dodaj komentarz


Kolejny przeciętny (żeby nie powiedzieć denny) paranormal-romance. Wytarty do bólu schemat zakazanej miłości. Porażająca przewidywalność, a postacie wymyślane na siłę. Jednego autorce nie można zarzucić. Dobrze napisane. Przyjemny, młodzieżowy styl sprawia, że czyta się szybko.

Cezary Kolczuga - 15 kwietnia 2013 06:21


"Zamieniona" wyłamuje się ze schematu prarnormal romance'ów. Jest lepsza, ciekawsza i ma bardziej fascynujących bohaterów.

Aleksandra Skibińska - 15 kwietnia 2013 00:04


Naprawdę ciekawy paranormal, który otwiera bardzo interesującą trylogię. Bardzo łatwo polubić Wendy - mimo pierwszego złego wrażenia z czasem coraz milej zaczęło mi się czytać o jej kolejnych przygodach. Polecam.

Ailuj - 26 marca 2013 16:19

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj