ebook Największy wróg Hitlera - Bogusław Wołoszański

Największy wróg Hitlera

 

Najnowsza książka Bogusława Wołoszańskiego, znanego autora bestsellerów o tematyce II wojny światowej, poświęcona jest największemu wrogowi Hitlera.

To on stał za przypisywanym stolarzowi Georgowi Elserowi zamachem w Bürgerbräukeller z listopada 1939 roku.

To w jego imieniu zaufany Walter Schellenberg prowadził w Sztokholmie tajne negocjacje z rządem brytyjskim.

To on nie podjął akcji przeciwko spiskowcom Stauffenberga i nie zapobiegł dokonaniu zamachu 20 lipca 1944 roku, chociaż znał plany spiskowców.

Heinrich Himmler, Reichsführer SS, szef Gestapo, niemieckiej policji i wywiadu. Człowiek, który zgromadził tak wielką władzę, że od najwyższego stanowiska w państwie dzieliło go tylko usunięcie Führera. I chciał tego dokonać.

Dlatego w maju 1945 roku, gdy dostał się w ręce brytyjskie, musiał umrzeć…

Dodaj komentarz


Interesuję się historią, ale 2-gą wojnę światową traktuję nieco po macoszemu. Książka Wołoszańskiego odkrywa mało znaną prawdę, że najbliższy współpracownik Hitlera – Himmler, był też jego największym wrogiem. W książce poznajemy nie tylko Himmlera i jego knowania, ale też Hitlera doskonałego manipulatora. Himmler chciał wyeliminować fuhrera, ale nawet przed końcem wojny Hitler mianował swoim następcą zupełnie kogoś innego (nie ufał Himmlerowi?). Świetna książka, która prezentuje historię w nieco sensacyjny sposób, ale dzięki temu może dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Doris - 16 maja 2013 15:03


Niemieckie rozgrywki gabinetowo-dyplomatyczne i wielce wpływowy człowiek Heinrich Himmler. Drugi po Hitlerze. Nawet on sam miał podejrzenia co do celów Himmlera i swoim następcą ustanowił kogoś innego. Dla miłośników historii i tych, których interesuje Hitler (i Himmler) z psychologicznego punktu widzenia.

Cezary Kolczuga - 2 kwietnia 2013 17:14

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj