ebook Duma i uprzedzenie - Jane Austen,Jane Austin

Duma i uprzedzenie

Ta edycja zawiera dostęp do gratisów. Wydawnictwo Wymownia przygotowało prezenty dla swoich Czytelników. Treść książki zdradzi sposób, w jaki można pobrać niespodzianki – darmowe ebooki naszego wydawnictwa.

Duma i uprzedzenie (Pride and Prejudice) – powieść angielskiej pisarki Jane Austen wydana w 1813 roku.

Złożona z 61 rozdziałów Duma i uprzedzenie, napisana w konwencji romansu, jest jednocześnie jedną z pierwszych powieści społeczno-obyczajowych. Autorka ukazuje życie angielskich wyższych sfer na przełomie XVIII i XIX wieku. Trafne obserwacje psychologiczne, humor i wątki romansowe sprawiły, że książka cieszy się wielką popularnością także współcześnie – w plebiscycie BBC z 2003 roku na ulubioną książkę brytyjskiego czytelnika (UK's Best-Loved Book) Duma i uprzedzenie zajęła drugie miejsce, zaraz po Władcy Pierścieni.

Tytuł książki odnosi się do postawionej przez autorkę tezy, że pierwsze wrażenie często bywa mylące, a bliższa znajomość potrafi diametralnie zmienić opinię o innej osobie.

Powieść napisana została w latach 1796-1797, a pierwotny jej tytuł brzmiał ang. First Impressions, czyli Pierwsze wrażenia. [źródło: Wikipedia]

Dodaj komentarz


Tom chyba najpopularniejsza powieść tej autorki. Stała się ona podstawą do nakręcenia filmu. Moim zdaniem jest to naprawdę dobra klasyka, kiedyś zastanawiając się nad twórczością Jane Austen doszłam do wniosku, że fabuła jej książek nie jest rewelacyjna, w zasadzie nie ma w nich akcji, a jednak sposób w jaki są napisane sprawia, że aż mi się chce te książki czytać i robię to z ogromną przyjemnością i zaangażowaniem. Polecam tę książkę, ale może warto przeczytać ją w wersji oryginalnej.

Tralalalalalala - 25 czerwca 2013 02:45


Elizabeth jest naprawdę do polubienia, ale Darcy? Hm, jego największą zaletą jest majątek, jaki posiada. Czy mnie to by wystarczyło, nie wiem...

Agnieszka Kolano - 23 kwietnia 2013 23:57

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj