Droga do piekła - Bogusław Wołoszański,Przemysław Piotrowski

Droga do piekła

0,0

Były amerykański żołnierz John Pilar zostaje skazany na śmierć za zamordowanie swojej rodziny w wyjątkowo bestialski sposób. Kat wstrzykuje mu zabójczą mieszankę, ale to nie koniec jego podróży. Po drugiej stronie budzi go odrażająca woń siarki… Jego młodszy brat Lukas, były nowojorski policjant, a dziś zapijaczony detektyw, nie wierzy w jego winę. Odkrywa, że naczelnik więzienia, w którym zginął brat, nie ma krystalicznie czystego sumienia. Razem z młodą dziennikarką Rose Parker rozpoczynają prywatne śledztwo i wpadają na trop mrocznego spisku. Z każdym dniem coraz bardziej zagłębiają się w matni pierwotnego zła, niewyobrażalnego okrucieństwa i zdziczałej przemocy. Czy oczyszczą Johna z zarzutów, czy może dokopią się do prawdy tak przerażającej, że nawet samo piekło wydaje się jedynie drobną igraszką? Droga do piekła zabierze Cię w otchłań zła, gdzie trupi odór i kwaśna woń śmierci są jedynie finezyjnym zaproszeniem do skrzętnie skrywanej, mrocznej tajemnicy ludzkości. Chcesz spać? Nie czytaj! W nocy koszmary przyjdą na pewno!

Dodaj komentarz


Sięgnęłam po to, ponieważ bardzo lubię książki historyczne, szczególnie te dotyczące historii Anglii oraz te związane z II Wojną Światową oraz dyktatorami. Ta książka wpisała się więc idealnie w krąg moich zainteresowań. Myślę, że Stalin to ciekawa osobistość, uważam że jego polityka do najlepszych nie należała, ale jednak książkę o nim chętnie przeczytałam. Pamiętam, że moje zainteresowanie wzbudził, kiedy nauczycielka historii powiedziała, że podejmował on często decyzje po wpływem alkoholu.


Pamiętam program telewizyjny sprzed lat pt. „Sensacje XX wieku” prowadzony przez autora. Tematy jakie podejmował Wołoszański na srebrnym ekranie zostały przeniesione na papier, uzupełnione i rozszerzone. Nieco sensacyjny wydźwięk jaki nadaje autor opisywanym wydarzeniom może się nie podobać wielu miłośnikom historii. Ja jednak uważam, ze to dobry sposób na zainteresowanie młodego odbiorcy przeszłością. Ta konkretna pozycja przedstawia politykę Stalina. Warte zapoznania się.


Prowadzenie opowieści o historii w iście sensacyjnym duchu może wielu czytelników zdegustować. Historycy zaś mogą być nawet oburzeni. Jak jednak zainteresować czytelnika przeszłością. Pan Wołoszański jednak znalazł sposób. Wydźwięk jest sensacyjny, ale jak inaczej odbierać historię często ukrytą przed ogółem (tajne operacje, ukryte niezrozumiałe decyzje, itp.) jak nie w takim duchu? Książka przybliża politykę Stalina nie tylko wobec sąsiadów, ale też własnego narodu. Wszystko w przystępnej popularnonaukowej formie.


To pozycja popularno-naukowa, nie historyczna. Forma zbliżona do programu TV "Sensacje XX wieku". Można się przekonać, że historia jest bardziej sensacyjna niż niejedna fikcja literacka. Wystarczy odpowiednio pogrzebać.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj