ebook Szaleństwa panny Ewy - Kornel Makuszyński

Szaleństwa panny Ewy

Przygody szesnastoletniej Ewy zaczynają się od ucieczki przez okno od opiekunki u której umieścił ją ojciec, wyjeżdzając za granicę. Do jego powrotu Ewa zdąży wiele narozrabiać ale również pomóc nowym znajomym wyjść z tarapatów.

Dodaj komentarz


Wspaniała powieść, którą pamiętam jeszcze z dzieciństwa. Książka bardzo przyjemna, na pewno będę czytała ją swoim dzieciom, ponieważ to przyjemna powieść przygodowa, a której nie ma przemocy, ani żadnych scen, których naśladowanie mogłoby źle skończyć się dla pociechy. Bohaterka jest dziewczynką niezwykle aktywną i energiczną, aż sama chciałabym takiego dziecka i stąd biorą się jej liczne przygody. Gorąco polecam książkę wszystkim rodzicom i dzieciom.

Tralalalalalala - 24 czerwca 2013 19:12


Kornel Makuszyński miał dziwną „słabość” do tworzenia historii z dziewczynkami (nastolatkami) w rolach głównych. „Szaleństwa panny Ewy” to jedna z nich. Nie doszukujmy się jednak żadnych podtekstów, bo ich tu najzwyczajniej nie ma. Powieść opowiada o przygodach pewnej panny („żywego srebra”), która swoją żywiołowością i nastawieniem do świata rozświetla życie osób, z którymi się styka. To lektura nie tylko dla młodzieży.

Dark Noise - 23 czerwca 2013 11:22


Ewa Tyszowska trafia pod opiekę państwa Szymbartów, gdyż jej ojciec wyruszył w kolejną zagraniczną wyprawę. Jednak dziewczyna długo tam nie zostaje salwując się ucieczką przez okno. I właśnie od tego momentu zaczyna być w jej życiu bardzo ciekawie. Kolejna powieść Makuszyńskiego skierowana do młodzieży pełna ciepła, troski i poczucia humoru. Czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. Zachęcam do przeczytania, nie tylko jako lekturę w szkole.

YoAnna - 30 maja 2013 22:08

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj