ebook Brzydkie Kaczątko - Hans Christian Andersen

Brzydkie Kaczątko

Mama kaczka od dłuższego czasu wysiadywała jajka. W końcu skorupki zaczęły pękać, a z nich wykluły się małe kaczątka. Wszystkie żółciutkie i urocze. Poza jednym. Ostatnie kaczę od narodzin odstawało od reszty. Za duże, za brzydkie, za bardzo różniło się od rodzeństwa. Było wyrzutkiem, którym wszyscy wokół pomiatali, nawet nie próbując go zrozumieć. Upór, waleczność i ciekawość świata sprawiły, że Brzydkie Kaczątko przeszło przemianę. Odnalazło prawdziwe piękno ukryte w nim samym.

Baśń o Brzydkim Kaczątku od lat porusza serca czytelników w każdym wieku. Uczy tolerancji i szacunku do wszystkich, którzy w jakiś sposób różnią się od nas samych. Inny nie znaczy gorszy. Każdemu należy się szansa na rozwinięcie własnych łabędzich skrzydeł.

Dodaj komentarz


Jedna z najpopularniejszych baśni autorstwa Andersena, której przekaz i treść są wszystkim bardzo dobrze znane. Można powiedzieć, że utwór ten również zaliczamy już do dobrej klasyki. Każde dziecko powinno znać tę opowieść i zrozumieć płynącą z niej mądrość, jak dla mnie jest to bajka, która daje nadzieję na lepsze jutro. Na podstawie tej baśni powstało wiele filmów i bajek anonimowych, jednym słowem biznes się kręci. Ja bajkę polecam wszystkim maluszkom.

Tralalalalalala - 25 czerwca 2013 03:07


Klasyka gatunku. Baśń, którą zna kazdy. Wydawana, ekranizowana i wystawiana na deskach teatru setki razy. Hans Christian Andersen jak zwykle przedstawia nam baśń, która niesie ze sobą morał. Zaczyna się dość przygnębiająco, co mozę wpłynac na młodszego czytelnika. Jednak zakończenie jest szcześliwe i niesie ze sobą naukę. Piękna opowieśc ilustrowana również pięknymi obrazkami zachęci dzieci do ponownego siegnięcia po tą klasyczną, madrą baśń. Polecam

Pharea - 11 czerwca 2013 14:05


Tą historię znają wszyscy pewnie na pamięć. Nie jest to opowieść wesoła, choć kończy się szczęśliwie. Jak to w bajkach bywa musi być morał. Zanim jednak do niego się dojdzie poznaje się co to jest brak akceptacji i pięknej przemianie. W dzisiejszych czasach śmiem wątpić aby dzieciom zależało na czytaniu tej historii (są oczywiście wyjątki). Książka może jednak odpowiednio zachęcić dzięki ilustracjom.

Doris - 17 maja 2013 09:37


Historia o tym, jak to z brzydkiego i wyszydzanego maleństwa wyrasta piękna istota. Hans Christian Andersen w swej baśni uczy, by nie oceniać po pozorach, nie odwracać się od innych tylko dlatego, iż nie wyglądają tak samo jak my. Jedna z moich ulubionych opowieści tego autora. Warto, by dorośli zapoznali swe dzieci, rodzeństwo z tą niesamowitą historią. Wiele może nauczyć.

YoAnna - 16 maja 2013 17:19


Bardzo mądra i pouczająca bajka obowiązkowo do przeczytania! Jeśli droga mamo i tato wasze dziecko jeszcze jej nie zna, to należy szybko to zmienić!

Katicaa88 - 5 kwietnia 2013 12:45


Akurat większość baśni Andersena taka jest. Zdecydowanie wolę je od np. baśni braci Grimm.

Aleksandra Skibińska - 30 marca 2013 19:06


Brzydkie kaczątko może posłużyć jako jako przykład, tego jaka powinna być dobra literatura. Dobra, czyli taka, której lektura jest impulsem żeby coś w sobie zmienić. Dzięki niej można zaszczepić w najmłodszych czytelnikach zalążek poczucia własnej wartości, które będzie się rozwijać razem z nimi.

Artem - 25 marca 2013 21:25


Jedna z moich ulubionych baśni. Jest smutna i poważna, oraz uczy dzieci poczucia własnej wartości i wytrwałości.

Aleksandra Skibińska - 20 marca 2013 23:09


Cudna baśń dla dzieci. A jak każda z baśni Andersena z morałem. Aczkolwiek pozycja nie tylko dla dzieci - duzi też sięgają po nią.

Panna z mokrą głową - 20 marca 2013 19:21


Cudna baśń dla dzieci. A jak każda z baśni Andersena z morałem. Aczkolwiek pozycja nie tylko dla dzieci - duzi też sięgają po nią.

Panna z mokrą głową - 20 marca 2013 19:21


Klasyka bajek dla dzieci. Mimo, że wydaje nam się trochę straszna (odrzucone przez rodzinę dziecko, brak poczucia własnej wartości, wyśmiewane i dręczone) to bohater nie poddając się uczy nasze dzieci siły i wytrzymałości na docinki oraz że w każdym z nas drzemie piękno. Warto zapamiętać tą lekcję.

Daria Zychowicz-Kluba - 20 marca 2013 15:13

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj