ebook Wędrujące drzewo, Lustro oszustro i inne bajki - Hanna Krugiełka

Wędrujące drzewo, Lustro oszustro i inne bajki

„Wędrujące Drzewo, Lustro Oszustro i inne bajki” to zbiór utworów skierowanych do dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Znajdziemy w nich postaci zabawne jak np. Futrzaki zamieszkujące szkołę i potajemnie wyjadające kredę, czy Bałaganiaki, które nagle stały się nieproszonymi gośćmi Porządkolandii, ale także pełne realności i sentymentalne jak Julka - dziewczynka z małej wioski, która posiada wspaniałe marzenia. Są też w nich inni ciekawi bohaterowie jak np. Ruda Maruda - wiewiórka z Lasu Zmian, Fil - zielony mieszkaniec biblioteki, Koty Prześmieszki i wiele innych. Bajki są ciekawe i zabawne, łatwe w odbiorze, a przede wszystkim mają morał podany wprost lub jako wniosek z lektury. Pozostają w pamięci i czynią czytelników odrobinę lepszymi. PATRONAT MEDIALNY: TwojaKultura.pl Hanna Krugiełka - ur. 22.X.1973 w Poznaniu, gdzie nadal mieszka. Absolwentka Akademii Rolniczej. Debiutowała na łamach "Gazety Poznańskiej" bajką "O kotach prześmieszkach". W 2006 roku wydała pierwszy tomik poezji "Wiatrem szeptane". Oprócz wierszy oraz bajek pisze i publikuje adaptacje baśni. Jednak twierdzi, że wiersze towarzyszą jej od zawsze i są jej drugim życiem. Kocha swoje piękne miasto i przyrodę, z której często czerpie inspiracje dla swoich utworów.

Dodaj komentarz


Ciekawe postaci, proste historie. Książka kierowana do dzieci, ale według mnie te bajeczki powinni czytać swoim pociechom rodzice. Historie o wiele lepsze niż telewizyjne barachło.

Cezary Kolczuga - 18 kwietnia 2013 07:24


Zdobyłam, przeczytałam ją ponownie i ponownie się zakochałam. To naprawdę świetna książka, a bohaterowie nie pozwalają się nie lubić. Polecam z całego serca.

Aleksandra Skibińska - 18 kwietnia 2013 06:51


To książka, kóra umili czas każdemu dziecku. Pomysłowy, zabawny i przede wszystkim ciekawie napisany zbiór wielu historyjek z nietuzinkowymi bohaterami na pewno zaciekawi małego odbiorcę.

Beata Wieczorek - 28 marca 2013 11:18


Och, cudna książeczka! Niedługo będę miała ją na półce :D

Aleksandra Skibińska - 23 marca 2013 11:24

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj