ebook Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu - Marcin Mortka

Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu

W pięknym, magicznym Szepczącym Lesie mieszka sympatyczny wiking Tappi. Ma wielu przyjaciół, równie magicznych jak on. Jest renifer Chichotek i kruk Paplak, myśliwy Haste i kowal Sigurd, są Elfy i pradawne duchy lasu – Dziadek Wodospad, Dąb Starodziej… Ale jest też zły jarl Surkol, który mieszka na Ostatnim Morzu, w zamku wzniesionym na grzbiecie wieloryba, i który zamyka Sigurda w lochu. Tappi i jego przyjaciele ruszają niezwłocznie w niebezpieczną podróż, aby uwolnić przyjaciela. Po drodze spotyka ich wiele przygód, z których szczęśliwie wychodzą cali… Magiczny Las pomaga tym, którzy mają dobre serca…
Jeśli masz ochotę zajrzeć do Chaty Tappiego, posłuchać bajek Gawędziarza, jakie opowiadał w pewną, gwieździstą noc, poznać olbrzyma Głabrzycha i sprawdzić, jaki czar rzuciła na niego Skrzypicha, a nawet pobawić się w berka z Wichrem, zapraszamy do Szepczącego Lasu…

Dodaj komentarz


Tappi jest Wikingiem. Nie jest to jednak straszny zbój tylko krzepki olbrzym o gołębim sercu. Tappi ma wielu przyjaciół (choćby nieodłączny towarzysz renifer Chichotek). Wraz z nimi przeżywa wiele wspaniałych przygód. Jak na dobrą pozycję dla dzieci przystało książka przemyca wartości, które w życiu są ważne (np. uczciwość, uczynność). Poszczególne historie są ciekawe i zainteresują niejedno dziecko. Świetna, interesująca, zabawna i mądra książka.

Doris - 18 maja 2013 18:47


Czy w opowieściach o wikingach muszą być pełne brutalności i krwi? Nie, zwłaszcza gdy jest to historia dla najmłodszych napisana przez Marcina Mortkę. Książka stworzona z myślą o synach autora epatuje dobrocią, przyjaźnią i przyjaźnią. Tappiego trudno nie polubić, a jego przygody przyciągną uwagę każdego smyka. Wspaniała lektura dla najmłodszych, ale też dla dorosłych, gdyż warto nad nią spędzić czas wraz ze swoim dzieckiem.

YoAnna - 12 maja 2013 16:42


Bajki, których bohaterem jest Wiking. Tappi jednak nie należy do tych siejących przerażenie wojowników. To sympatyczny olbrzym o gołębim sercu. Książka podkreśla siłę przyjaźni, dobra i uczciwości.

Cezary Kolczuga - 21 kwietnia 2013 11:38


Tappi jest tak przesympatycznym bohaterem, że sympatyczniejszego chyba nie ma. Pokochaliśmy go z bratem od pierwszych stron książki. Polecam każdemu, kto kocha niebanalne przygody w dziecięcych bajkach.

Aleksandra Skibińska - 21 kwietnia 2013 09:02

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj