ebook Legendy polskie - Opracowanie zbiorowe,praca zbiorowa,Małgorzata Korczyńska

Legendy polskie

Zbiór przystępnie napisanych i pięknie ilustrowanych legend polskich. Znajdziesz tu następujące historie: Jak powstała rzeka Iłżanka, Jak zbudowano Augustów, Elbląg – łopata małego piekarczyka, Legnica – zaczarowany pierścień, O lubelskim Trybunale i o czarciej łapie.

Dodaj komentarz


Zbiór polskich legend, których większość jest dość popularna. Lecz znajdziemy tu też takie, które nie są aż tak bardzo rozsławione. Godny uwagi zestaw, zwłaszcza ze wglądu, iż są to historie związane z naszym krajem, więc warto poznać małych odbiorców z tym dziejowym dorobkiem. Nie wszystkie z tych historii sa szczęśliwe, ale na pewno bardzo emocjonujące. Zachęcam dużych, jak i małych

YoAnna - 9 maja 2017 16:19


Większość legend zebranych w tym tomiku jest znana powszechnemu ogółowi społeczeństwa. Nie przeszkadza to jednak aby zapoznać się z nimi ponownie, szczególnie że jest to jedno z nielicznych wydawnictw zawierające szeroki przekrój opowieści. Opracowanie jest przeznaczone głównie dla dzieci, ale dorośli nie powinni od niego stronić. Choćby tylko z jednego powodu - aby czytać swoim pociechom. Świetna książka dla dzieci na dobranoc.

Doris - 9 maja 2017 16:19

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj