ebook Agaton-Gagaton - Marta Fox

Agaton-Gagaton

Pierwowzorem głównej bohaterki Agaty, zwanej Agatonem-Gagatonem, jest żona Piotra Kupichy, a córka autorki, Marty Fox. Agata snuje w książce opowieść o swoich młodzieńczych latach, o rodzinie, szkole, chłopakach… To dowcipna, ciepła i mądra opowieść o dojrzewaniu. Książka składa się z trzech opowieści nastoletniej Agaty: 1. „Batoniki Always miękkie jak deszczówka” (Agata ma 15 lat) 2. „Agaton-Gagaton: jak pięknie być sobą” (Agata jest licealistką) 3. „Firma Agaton-Gagaton: wypróbuj bez szorowania” (Agata zaczyna studia) Wcześniej te powieści były wydawane w osobnych tomikach, to pierwsza ich łączna edycja. To książka, którą kupi każda fanka zespołu Feel, gdy odkryje na okładce wyznanie i autograf lidera tego zespołu: "Cudownie tak czytać o Agacie. Te wspomnienia bardzo wiele dla mnie znaczą - Piotr Kupicha".

Dodaj komentarz


Czytałam tę książkę w momencie kiedy była ona jeszcze wydana w trzech częściach i już wtedy spodobała mi się ona. Byłam wtedy licealistką, dlatego też zaczęłam od części środkowej i poczułam naprawdę wiele wspólnego z bohaterką i nie byłam już taka samotna w tym trudnym okresie. Myślę, że to świetna książka, którą z chęcią podsunę swojej córce, kiedy będzie dorastała. Naprawdę fajna pozycja. Polecam.

Tralalalalalala - 27 czerwca 2013 16:33


Pozycja niestety trochę zapomniana, jednak jak najbardziej godna polecenia. Świetny humor, barwne postacie oraz przyjemna fabuła powoduje, że czas poświęcony na czytanie książki mija nam za szybko.

Daria Zychowicz-Kluba - 20 marca 2013 14:08

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj