ebook Demon i panna Prym - Paulo Coelho

Demon i panna Prym

Czy człowiek jest z gruntu dobry czy zły? Pewnego dnia do Viscos, małego miasteczka w Pirenejach przybywa tajemniczy nieznajomy. Jego niepokojąca obecność sprawia, że tutejsi mieszkańcy, prowadzący dotąd spokojne, uczciwe, wypełnione pracą życie,w ciągu niespełna tygodnia muszą wybrać pomiędzy Dobrem i Złem.

Demon i panna Prym to opowieść o odwiecznej walce, którą toczą w nas światło i ciemność, anioły i demony, dobro i zło, a także refleksja nad wolnością wyboru, którą ma każdy z nas, w każdej chwili życia...

Dodaj komentarz


Viscos to mała osada. Przybywa do niej Carlos (demon). I co? Wielkie nic. Powieść jest zbyt pogmatwana, bardziej to zbiór cytatów. Utrudnia to zrozumienie przekazu. Znów się rozczarowałem.


Autor przedstawił sytuację, kiedy do zamkniętej grupy społecznej wprowadza się kogoś nowego, o odmiennych poglądach. Jest to jedna z krótszych powieści Coelho, skłaniająca do refleksji.


Kolejne dywagacje Coelho na temat dobra i zła. Każdy powód jest dobry do zadania sobie kluczowych pytań, jednak można było to zrobić w sposób bardziej subtelny i nie tak napełniony filozofią autora. Jednak czyta się dość łatwo i można coś z książki wyciągnąć.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj