Dalej od gwiazd

Dalej od gwiazd” to opowieść o człowieku, który kochał kobiety, książki i alkohol, w takiej właśnie kolejności. Próbując uciec z małego miasta na Dolnym Śląsku do Barcelony, aby trudnić się sprzedażą piwa i pisaniem książek, trafił nad polskie morze, skąd – po spędzeniu kilku miesięcy bajkowego życia – udał się w podróż na zachód Europy, gdzie spędził wiele lat w poszukiwaniu sensu istnienia, aby następnie powrócić do punktu wyjścia.
„Dalej od gwiazd” jest także opowieścią o pisaniu, o próbie pokonania nałogu, o walce z samym sobą oraz o miłości, która miała w tym wszystkim pomóc. Ponadto „Dalej od gwiazd” jest świeżym spojrzeniem na falę współczesnej polskiej emigracji. Ukazuje życie młodego człowieka, który nie widzi dla siebie miejsca w kraju i, podobnie jak wielu jego rodaków, szuka szczęścia w Wielkiej Brytanii.
Losy głównego bohatera-Mundka, są paralelą losów samego autora ksiązki, czyli Łukasza Makuły. Ten młody pisarz, pomimo niewątpliwego talentu, również musiał wyjechać na Zachód w poszukiwaniu szczęścia i swojego miejsca na ziemi. Makuła choć ma dopiero 28 lat, zdążył już przemierzyć sporą część Europy, zarabiając na życie w rozmaity sposób, między innymi jako opiekun niepełnosprawnych, kucharz, piekarz, magazynier czy pracownik fizyczny, w międzyczasie nie raz biorąc udział w bójkach czy lądując w aresztach lub ośrodkach odwykowych. Pisarz znalazł jednak czas na to, aby napisać książkę, której nie można porównać do niczego innego, co się do tej pory czytało.

Dodaj komentarz


Cóż, bohater kochał baby, książki i picie, trudno więc, by okładka do tego nie nawiązywała. Ale zgodzę się, że kojarzy się z powieścią erotyczną, a nie obyczajową.
"Dalej od gwiazd" jest bezkompromisową książką o poszukiwaniu sensu życia.

Aleksandra Skibińska - 19 kwietnia 2013 06:29


Szczere (i bezkompromisowe) podejście do zagadnień narkotyków, alkoholu, miłości i emigracji. Nareszcie jakaś porządna lektura. Okładka jednak może być myląca. Nie liczy się jednak opakowanie (choć na nie zwracamy uwagę), ale zawartość. Ta jest na wysokim poziomie.

Cezary Kolczuga - 10 kwietnia 2013 16:47

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj