ebook Czarna szabla - Jacek Komuda

Czarna szabla

Czarna szabla to biała broń do mokrej roboty. Dobywana z pochwy przez szlacheckich awanturników, rębajłów i zawodowych żołnierzy – wyjaśnia Jędrzej Kitowicz w „Opisie obyczajów za panowania Augusta III”.

W tym świecie kocha się na zabój, walczy na śmierć i życie. W głowach buzuje spieniona sarmacka łacina, w uszach – o ile nie podgolono ich na sejmiku – słychać świst szabli, a w ustach czuć smak wina i świeżo przelanej krwi.

Dostałem tą książką przez łeb, jakbym dostał szablą – czarną szablą.

Doskonały pretekst, żeby porzucić ten łzawy padół i spędzić kilka wspaniałych wieczorów wśród stepów, honorowych ludzi i prostych reguł. To brutalny, ale piękny świat, który odszedł, a mimo to – dzięki Komudzie – pojawia się znowu na wyciagnięcie ręki.

Ech…wynająć by pana Dydyńskiego…

                            Jarosław Grzędowicz, autor „Pana Lodowego Ogrodu”

Dodaj komentarz


Kolejny tom przygód Jacka Dydńskiego, banity, awanturnika i rębajły. Doskonała powieść łotrzykowska z elementami horroru i powieści grozy, osadzona w realiach kresów Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Tym razem pan Dydyński ima się dość niebezpiecznego zajęcia – czarna szabla, to szabla, czyli człowiek do wykonania mokrej roboty, zabójstwa. Czy może to jednak przerazić banitę, szlachcica wyjętego spod prawa i skazanego na infamię (niesławę) i utratę czci? Gorąco polecam.

M K - 1 lutego 2014 20:45

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj