Co mówią ptaki wędrowne

Druga po Złowrogim sześcianie część tryptyku fantasy stworzonego przez nastoletnią pisarkę.

Rod musi wypełnić misję powierzoną mu przez mistrza – odnaleźć legendarnego feniksa. Towarzyszący mu przyjaciele, szlachcianka Zora, salamandrowiec Flagrant oraz jenot, nie mają pojęcia, jak skończy się ta tajemnicza wyprawa. Na podróżników czyhają najróżniejsze niebezpieczeństwa, od smoka, przez Dzikie Dzieci, po sektę zblazowanych arystokratów. Czy wyczekiwany finał będzie spełnieniem?

 

Śmiało możemy powiedzieć, że Basia Kaczyńska jest polskim Paolinim – tamten nastoletni autor stworzył świat Eragona, Basia ma swój bardzo konsekwentnie zbudowany wszechświat.
„Rzeczpospolita”

Charaktery bohaterów są wyraziste, każdy ma swoje cechy szczególne, sympatyczne bądź odstręczające czytelnika. Książka jest nie tylko zabawna, bywa też mroczna, czasem ironiczna. Pysznie. Dzieciaki wychowane na Harrym Potterze i Kronikach Wardstone na pewno z przyjemnością przeczytają tryptyk. Jest to jedna z najlepiej napisanych fabuł nastoletnich autorów. Za kilka lat Basia Kaczyńska może z powodzeniem dołączyć do polskiego panteonu twórczyń fantastyki.
Gildia.pl

Dodaj komentarz


To druga część trylogii o tematyce fantasy stworzonego przez autorkę. Historia jak historia nie wzbudziła we mnie jakiś szczególnych emocji. Jednak „wnerwia” mnie porównywanie prozy autorki do twórczości Paoliniego. Jak ktoś czytał coś tego autora, to zrozumie. Kaczyńska rozwija swój warsztat pisarski, Paolini raczej nie. Powieść czyta się łatwo, choć historia jest nieco schematyczna. Patrząc jednak na jej drogę artystyczną możemy spodziewać się w przyszłości o wiele ciekawszych utworów.

Dark Noise - 30 czerwca 2013 07:51


Zdecydowanie zgodzę się z moim przedmówcom, iż jest to proza dla młodzieży. Sam pomysł na książkę nie jest szczególny, jest bardzo podobny do wielu innych, niezbyt obiecujący. Sądzę jednak, że książka nie jest taka zła a wręcz przeciwnie, mnie naprawdę momentami bardzo wciągnęła, styl pisania autorki niezwykle przypadł mi do gustu, książkę tę czyta się łatwo i przyjemnie, a tego typu lektury teraz właśnie mnie interesują, bo w końcu nadchodzą wakacje.

Tralalalalalala - 29 czerwca 2013 01:27


Kaczyńska pisze dojrzalej, niż wielu innych autorów w jej wieku. Nadal jednak to proza bardziej dla młodzieży. O fabule wspominać nie będę, bo dla mnie trochę schematyczna. Basi jednak trzeba jedno przyznać. Rozwija się pisarsko, więc w przyszłości możemy być pozytywnie zaskoczeni.

Cezary Kolczuga - 16 kwietnia 2013 16:11


Druga część jest o wiele lepsza niż pierwsza, i jest to naprawdę duży krok naprzód. Ponownie zwrócę uwagę, że porównanie z Paolinim jest nie na miejscu - on na przestrzeni 6 czy 7 lat nie zrobił żadnych postępów w swoim warsztacie pisarskim, Kaczyńska na przestrzeni dwóch tomów poczyniła niesamowite postępy.

Aleksandra Skibińska - 16 kwietnia 2013 15:15

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj