ebook Cichy wielbiciel - Olga Rudnicka

Cichy wielbiciel

Przekonaj się, jak cienka jest granica między uwielbieniem a nękaniem. 

Julia jest zwyczajną dziewczyną. Skończyła studia, pracuje, zakochała się. Gdy dostaje bukiet kwiatów od tajemniczego wielbiciela, jest podekscytowana i zaintrygowana. Wiersze, kolejne kwiaty i wiadomości zaczynają ją najpierw niepokoić, a potem przerażać. Nikt nie rozumie jej strachu. Przecież posiadanie wielbiciela jest takie romantyczne. Jak uwolnić się od stalkera, gdy nie wiesz, kim on jest? Ale on wie wszystko o tobie. Wie, gdzie mieszkasz, gdzie pracujesz… i wie, jak zniszczyć twoje życie. 

Co mnie szczególnie przeraża? Że ofiarą stalkingu może paść każdy. A prześladowcą może się okazać ktoś zupełnie zwyczajny, niepozorny, ktoś, na kogo nie zwróciliśmy uwagi, kogo nawet nie widzieliśmy. Ale ten ktoś dostrzegł nas. 
Olga Rudnicka

Olga Rudnicka (ur. 1988) – Absolwentka Pedagogiki Specjalnej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autorka powieści kryminalnych: „Martwe Jezioro”, „Czy ten rudy kot to pies?”, „Zacisze 13” i „Zacisze 13 Powrót”. Pracuje jako asystentka osób niepełnosprawnych w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej w Śremie. Kocha jazdę konną i rytmy latynoamerykańskie, zwłaszcza salsę. Namiętnie czyta Joannę Chmielewską, Stephena Kinga, Joe Hilla, Tess Gerritsen i Jeffery'ego Deavera.

Dodaj komentarz


Można powiedzieć, że to bardzo życiowa pozycja. Tematyka nie jest według mnie bardzo oryginalna, ponieważ z czymś takim spotykamy się dosyć często. Ogromną zaletą książki jest jednak sposób w jaki autor oddał jej poczucie osaczenia, zagrożenia, czytając tę książkę dosłownie sama to czułam. Dodatkowo czyta się to bardzo szybko, książka jest niezwykle wciągająca. Można powiedzieć, że pozycja ta jest swego rodzaju ostrzeżeniem.


Przedmówczynie już napisały niemal wszystko o tematyce tej książki. Poruszony w niej problem jest stosunkowo nowy ale ciągle narasta, a jego rozwiązanie wcale nie jest takie proste. Lektura nie należy do łatwych i czytelnicy, którzy nie przepadają za historiami o mocnym zabarwieniu psychologicznym, raczej tu niczego interesującego nie znajdą (i na pewno nie jest to literatura „rozrywkowa” jak twierdzi @YoAnna). Dla szukających w literaturze czegoś więcej niż tylko rozrywki.


Powieść podejmuje temat, o którym ostatnio głośno – nękanie (zwane tez stalkingiem). Temat trudny i jeszcze mało zrozumiały przez część społeczeństwa. Opowieść jest bardzo wiarygodna i przekonująca. Przedstawia konsekwencje stalkingu nie tylko jakie spotka oprawca, ale też ofiara i jej rodzina. To także opowieść o uczuciu błędnie rozumianym jako miłość. Nie jest to łatwa lektura i często ociera się o horror psychologiczny. Mimo wszystko to powieść fabularna a nie podręcznik psychologii. Warto przeczytać.


Niesamowicie klimatyczna i realistyczna powieść, tym jak niewiele dzieli fascynację od obsesji. Stalking, to temat dość poważny, a niezwykle rzadko poruszany w literaturze „rozrywkowej” Rudnicka w swej najnowszej powieści w znakomity sposób prezentuje ten problem. Akcja trzyma w napięciu i wciąga od pierwszej strony., a przedstawione sytuacje są niezwykle wiarygodne. „cichy wielbiciel” to lektura naprawdę godna polecenia i przeczytania. Polecam szczerze wszystkim.


To trzymająca w napięciu powieść o stalkingu (nękaniu). Narastający klimat ciągłego zagrożenia jak z niejednego horroru. Książka jest swego rodzaju przestrogą, że w dobie internetu trzeba mieć ograniczone zaufanie.


Książka pisana przy udziale psychologa porusza bardzo ważny problem. Doskonałe opisy, budowanie napięcia, czyta się z zapartym tchem.


Olga Rudnicka pisze super książki. W Cichym wielbicielu został poruszony problem stalkingu i przyznam, że czyta się tę pozycję bardzo dobrze.


Bardzo sprawnie napisana powieść, poruszającą problem stalkingu. Szczególnie narastające poczucie osaczenia i zagrożenia, jakie staje się udziałem Julii, zostało opisane w sposób, który mogę porównać tylko do horrorów Stephena Kinga. Wielki brawa dla autorki.


Stalking. Tematyka, która od jakiegoś czasu zaczęła mnie interesować i szukam książek, filmów i serialów o ten tematyce. Jednak na tę książkę natknęłam się całkiem przypadkiem i nie żałuje. Już od samego początku jak ją zauważyłam i przeczytałam kawałek opisu wiedziałam, że muszę ją przeczytać, a jak ją dostałam w swoje łapki rzuciłam wszystkie inne książki i zabrałam się za tę.
Książka momentami jest tak przerażająca, że sama miałam paranoje wczuwając się w postać. Jest świetnie napisana i nie nudzi. Jednak ja musiałam czytać ją na zmianę z inną książką. Dlaczego? Bo tak bardzo się wczułam, że musiałam znaleźć sobie odskocznie i to wcale nie oznacza, że książka jest zła, wręcz przeciwnie.
GORĄCO POLECAM ! ! !

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj