ebook Chciałbym Kościoła ubogiego dla ubogich - Papież Franciszek

Chciałbym Kościoła ubogiego dla ubogich

Książka zawiera homilię wygłoszoną podczas Mszy Świętej inaugurującej pontyfikat Papieża Franciszka!

Książka jest zbiorem wypowiedzi Papieża Franciszka oraz najważniejszych homilii i przemówień kardynała Jorge Mario Bergoglio SJ. Pozycja zawiera również życiorys i przedstawienie duchowej sylwetki Papieża. Całość zamykają interesujące wywiady na temat Ojca Świętego z kard. Zenonem Grocholewski prefektem Kongregacji ds. Edukacji katolickiej oraz ks. Andrzejem Koprowskim SJ - Dyrektorem programowym Radia Watykańskiego.

Kard. Jorge Mario Bergoglio na Synodzie Biskupów w 2001 r. pokazał rolę biskupa w kontekście współczesnego świata. Mówił o więzi biskupa z Jezusem, o jego służbie na rzecz Kościoła powszechnego i lokalnego, o roli biskupa w kontekście problemów świata i misji Kościoła w świecie. W jego listach i wystąpieniach widać, jak wnikliwie - poprzez Ewangelię - dostrzegał konkretne problemy życia społecznego, kryzys społeczeństwa nastawionego tylko na konsumpcję, korupcję w elitach władzy, jej uleganie naciskom lobbingów, konieczność walki z kartelami narkotykowymi i strukturami mafijnymi. Wskazywał na fatalne skutki rozpadania się więzi społecznych i społeczeństwa obywatelskiego. Nie tylko krytykował, ale wskazywał na rolę jaką w uzdrowieniu sytuacji mają odgrywać katolicy i Kościół. Poruszał sprawy związane z edukacją, szacunkiem dla życia i wiele innych palących problemów, przez co często popadał w konflikty z władzą.

Dodaj komentarz


Kto jak kto, ale on jest w stanie Kościół nawrócić na właściwą drogę. Ta książka o tym świadczy. Spojrzenie na świat, które pokazuje ta książka, jest prawdziwie katolickie i prawdziwe.


Papież Franciszek oczarował świat swoją postawą już pierwszego dnia - tuż po ogłoszeniu wyników konklawe. Jest to postać, którą podziwiam, a ta pozycja to idealny dowód na to, jakim wspaniałym człowiekiem jest Papież, który promuje ubóstwo wśród księży. Brawo!


Dla osób chcących poznać sylwetkę nowego Papieża. Pozycja jest dość surowa w swojej formie, ale jej dużym plusem jest czas w jakim została wydana. Można potraktować jako pierwsze spotkanie z Ojcem Świętym.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj