Calineczka. Najpiękniejsze Baśnie - Peter L. Looker

Calineczka. Najpiękniejsze Baśnie

0,0

Seria jest zbiorem 12 najbardziej popularnych baśni. Są one ilustrowane pięknymi rysunkami. Opowiadania wprowadzają czytelnika w świat marzeń, uczą, dają rady, bawią. Wersja ePub ebooka zawiera tekst baśni w formie słuchowiska, które wykonane jest w formie teatrzyku. Gra aktorska, towarzysząca muzyka oraz udźwiękowienie tworzą niepowtarzalny nastrój przygody, która wciąga słuchacza do swojego wnętrza.

 

W domu nad rzeką mieszkała samotna kobieta, która bardzo pragnęła mieć dziecko. Pewnego dnia kupiła na targu zaczarowane nasiono. Zasadziła je i wkrótce z nasiona wyrósł piękny kwiat. Pośród jego płatków leżała prześliczna dziewczynka. Szczęśliwa kobieta zaopiekowała się nią, a że miała ona nie więcej niż cal wzrostu, nazwała ją Calineczką. Niestety radość kobiety trwała krótko...
(fragment baśni)

 

Uwaga! Tytuł może wymagać aktualizacji czytnika/aplikacji. Pliki audio zawarte są w wersji ePub ebooka. Odsłuch może być niedostępny w urządzeniach/aplikacjach, których specyfikacja techniczna na to nie pozwala.

Dodaj komentarz


Wspaniałe ilustrowane wydanie 12 baśni, które każdemu z nas są dobrze znane. Powyższe wydanie dostępne jest również w formacie pdf. więc jeśli ktoś pragnie zobaczyć ilustracje to uda mu się to bez problemu na komputerze, czy też tablecie. Myślę, że wydanie to jest idealne dla naszych pociech, dlatego też szczerze polecam je wszystkim rodzicom, którzy pragną znaleźć niezłą pozycję do poczytania dzieciom. Czytanie tego to sama przyjemność.


Nie przesadzajmy z tym poziomem dostosowywania. „Calineczkę” czytałem (a jakże) w oryginalnej wersji ledwie po tym jak nauczyłem się czytać (a wcześniej czytali mi rodzice). Ta konkretna książka jest o tyle godna polecenia, że zawiera świetne ilustracje, które zainteresują dzieci. Może i nie ma znaczenia czy się czyta książkę czy z czytnika. Trzeba jednak pamiętać, że czytniki do tanich nie należą, a większość z nich nie wyświetla kolorów, więc ilustracje tracą wtedy na znaczeniu.


Calineczka w wydaniu dla najmłodszych, dostosowana do ich poziomu intelektualnego i emocjonalnego. Opowieść o dziewczynce, która była tak malutka, ze mogłą spać w łupince od orzecha. Przez jej wzrost właśnie (lub dzięki niemu) przeżywa ona niesamowite i niezwykłe przygody. Bogato ilustrowana baśń spodoba się wszystkim dzieciom, będą zachwycone ilustracjami, Nie ma znaczenia czy czyta się ją na czytniku czy w wersji papierowej, najważniejsze by dziecku czytac


To baśń o dziewczynce, której wzrost był naprawdę niewielki. Bajka może być dla niektórych dzieci za straszna, ale świetne ilustracje zniwelują ewentualne „strachy”. Wydanie w formie ebooka nie jest do końca dobrym pomysłem. Trudno się czyta z ekranu monitora (czytniki to jeszcze dość drogie urządzenia), a kiedy mamy czytać dziecku tylko tradycyjna książka spełnia dobrze swoje zadanie. Czytajcie rodzice swoim dzieciom.


Baśń o malutkiej dziewczynce, której wzrost nie był większy od długości palca dorosłego człowieka. Gdy byłam mała bajka ta wywoływała u mnie lęk i nie należała do ulubionych. Niektóre postacie są naprawdę straszne i przerażają. Ilustrowana bogato wersja dodatkowo przyciąga uwagę małego odbiorcy, stanowiąc dodatkową atrakcję lektury. Jak wszystkie klasyczne bajki, historia warta dalszego przekazania, tak więc rodzice – czytajcie „Calineczkę” swoim pociechą.


Calineczka jest piękną baśnią, tak niektórzy uważają. Ja jej nie lubię. Jedyna ciekawa scena to scena końcowa.


Klasyczna bajka w pięknym wydaniu. Pozycja jest bogato ilustrowana. E-book w tym przypadku to według mnie nieporozumienie.


Calineczka to jedna z moich ukochanych bajek! Piękna opowieść o malutkiej dziewczynce, która uszczęśliwiła pewną samotną kobietę.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj

Calineczka.png

calineczka_02.jpg

W domu nad rzeką mieszkała samotna kobieta, która bardzo pragnęła mieć dziecko. Pewnego dnia kupiła na targu zaczarowane nasiono. Zasadziła je i wkrótce wyrósł z niego piękny kwiat. Pośród jego płatków leżała prześliczna dziewczynka. Szczęśliwa kobieta zaopiekowała się nią, a że miała ona nie więcej niż cal wzrostu, nazwała ją Calineczką.

Niestety, radość jej trwała krótko. Po kilku dniach podczas spaceru nad rzeką Calineczka wskoczyła na liść wodnej lilii. Choć była taka lekka, łodyga lilii pękła i liść wraz z siedzącą na nim dziewczynką odpłynął z prądem rzeki. Podróż Calineczki trwała wiele dni. Na szczęście opiekowały się nią ryby i pszczoły, które przynosiły jej pyłek, miód i kropelki rosy. Dzięki temu dziewczynce nie groził głód i pragnienie

calineczka_04c.jpg

Pewnego dnia płynącą Calineczkę zauważył chrabąszcz. Tak go urzekła jej uroda, że porwał ją i zaniósł do swojego domku w szuwarach. Inne chrząszcze zazdroszcząc mu takiego pięknego gościa zaczęły naśmiewać się z dziewczynki:

Cindarella-01c.jpg

calineczka_tyt_PL

ISBN 978-83-7816-012-0


Copyright © 2011 Potrus Publishing Sp. z o.o.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część niniejszej publikacji nie może być reprodukowana, przechowywana jako źródło danych i przekazywana w jakiejkolwiek formie zapisu bez pisemnej zgody właściciela praw.