ebook Calineczka i inne baśnie - Hans Christian Andersen

Calineczka i inne baśnie

Calineczka to jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych baśni Hansa Christiana Andersena - pisarza, którego opowieści czytane są przez dzieci na całym świecie. Jest to ciepła historia maleńkiej dziewczynki, która porwana z domu przez ropuchę, przeżywa liczne przygody, poznając przy tym otaczający ją świat.

Dodaj komentarz


Z perspektywy czasu i po lekturze wszystkich baśni Andersena mogę powiedzieć, że większość z nich n ie powinna być czytana małym dzieciom. Opowieści w głównej mierze są smutne i przygnębiające. W tym zbiorku jednak umieszczono te mniej smutne baśnie (niektóre są nawet optymistyczne) i nieco je uwspółcześniono (moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie). Do poczytania zarówno przez dzieci jak i rodziców (kiedy dzieci nie potrafią jeszcze czytać).


To chyba jedne z najbardziej znanych baśni, które każde dziecko i dorosły również znać powinni. W sumie nawet ludzie, którzy zazwyczaj książek nie czytają te opowieści znają, no bo jakby ich nie znać. Stały się one podstawą do nakręcenia wielu filmów, bajek, często w dzisiejszych czasach są to reinterpretacje tych opowieści, przeniesione w czasy nowożytne i nieco zmienione, więc jak widać książka ta wciąż cieszy się niemałym powodzeniem.


Zbiór zawierający najbardziej znane baśnie Hansa Christiana Andersena. Jak zwykle w przypadku klasyków tego gatunku baśnie nie są zawsze tylko rozrywką, zawierają w sobie morał i mądrość życiową. Jak zwykle też w przypadku Hansa Christiana Andersena baśnie nie zawsze są radosne, czasem nawet przygnębiające, tym niemniej zazwyczaj kończą się szczęśliwie, a przede wszystkim są mądre i dają dzieciom do myślenia.Polecam wszystkim

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj