ebook Być mężem i ojcem. Książka dla niego - Jesper Juul

Być mężem i ojcem. Książka dla niego

Do niedawna mężczyźni żyli w poczuciu, że ich rola polega głównie na zapewnieniu rodzinie środków do życia. Dzisiejsi ojcowie stopniowo przejmują odpowiedzialność za dzieci, jednak nie zawsze wiedzą, jak zbudować z nimi silną więź i zdobyć naturalny ojcowski autorytet. Jesper Juul rozważa najważniejsze dylematy współczesnego męża i ojca. Radzi, jak odnaleźć swoją pozycję w rodzinie i odkryć radość bycia z bliskimi. Co to znaczy: być dobrym ojcem? Jak zbudować ojcowski autorytet? Kto ma dzisiaj władzę w rodzinie? Do niedawna mężczyźni żyli w poczuciu, że ich rola polega głównie na zapewnieniu rodzinie środków do życia. Dzisiejsi ojcowie stopniowo przejmują odpowiedzialność za dzieci, jednak nie zawsze wiedzą, jak zbudować z nimi silną więź i zdobyć naturalny ojcowski autorytet. Jesper Juul rozważa najważniejsze dylematy współczesnego męża i ojca. Radzi, jak odnaleźć swoją pozycję w rodzinie i odkryć radość bycia z bliskimi. Książki duńskiego pedagoga i terapeuty rodzinnego Jespera Juula znalazły uznanie wśród rodziców na całym świecie. ,,Twoje kompetentne dziecko'' należy dziś do klasyki literatury pedagogicznej. Autor przedstawia w niej filozofię wychowania, która opiera się na szacunku dla dziecka, dialogu oraz właściwym przywództwie dorosłych. W swoich książkach Jesper Juul zachęca rodziców do budowania u dzieci autentycznego poczucia własnej wartości (uwaga: to nie to samo, co przesadna wiara w siebie) oraz odpowiedzialności za siebie ‒ dwóch warunków szczęśliwego życia.OJCOWIE WCZORAJ I DZIŚ Wprowadzenie...4 TATA W CIĄŻY...24 TY I TWÓJ OJCIEC..31 WŁADZA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ...39 TWOJA POZYCJA JAKO MĘŻCZYZNY...53 TWOJA POZYCJA JAKO OJCA...63 BYĆ OJCEM, GDY WYCHOWANIE JUŻ NIE DZIAŁA...71 JAK SOBIE RADZIĆ Z KONFLIKTAMI...77 TWOJE TAJEMNE ŻYCIE EMOCJONALNE...85 JAK MOGĘ BYĆ KIMŚ WARTOŚCIOWYM DLA MOJEJ RODZINY...89 AGRESJA I PRZEMOC...96 MĘŻCZYZNA JAKO MINISTER MIŁOŚCI...104 RODZINA W CENTRUM...110 PARTNER CZY SŁUŻĄCY? ...118 MIŁOŚĆ TO COŚ INNEGO...126 OJCOWIE RÓWNIEŻ SIĘ BOJĄ...139 DODATKOWY OJCIEC...148 JAK PRZEKONAĆ PARTNERKĘ, ŻE JESTEM DOBRYM OJCEM...151 CZYM JEST DLA CIEBIE TWOJE DZIECKO...156 OJCOWIE MÓWIĄ...163 POSŁOWIE Spóźnione wyznanie miłości (Ingeborg Szöllösi)...195

Dodaj komentarz


Posiadam książkę "Mężczyzna czy ojciec". Ta jest utrzymana w podobnym klimacie. Nie ma tu na szczęście sztywnych rad tylko wskazania na co zwracać uwagę.


"Być mężem i ojcem" w przystępny sposób opisuje problemy współczesnego ojca i możliwe podpowiedzi ich rozwiązania. Nie są to sztywne recepty, lecz raczej wskazówki.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj