Być mężem i ojcem. Książka dla niego

  • Autor:

    Jesper Juul

  • Wydawnictwo:

    MiND

  • Format:PDF + EPUB + MOBI

Co to znaczy: być dobrym ojcem? Jak zbudować ojcowski autorytet? Kto ma dzisiaj władzę w rodzinie? Do niedawna mężczyźni żyli w poczuciu, że ich rola polega głównie na zapewnieniu rodzinie środków do życia. Dzisiejsi ojcowie stopniowo przejmują odpowiedzialność za dzieci, jednak nie zawsze wiedzą, jak zbudować z nimi silną więź i zdobyć naturalny ojcowski autorytet. Jesper Juul rozważa najważniejsze dylematy współczesnego męża i ojca. Radzi, jak odnaleźć swoją pozycję w rodzinie i odkryć radość bycia z bliskimi.

Książki duńskiego pedagoga i terapeuty rodzinnego Jespera Juula znalazły uznanie wśród rodziców na całym świecie. Twoje kompetentne dziecko należy dziś do klasyki literatury pedagogicznej. Autor przedstawia w niej filozofię wychowania, która opiera się na szacunku dla dziecka, dialogu oraz właściwym przywództwie dorosłych. W swoich książkach Jesper Juul zachęca rodziców do budowania u dzieci autentycznego poczucia własnej wartości (uwaga: to nie to samo, co przesadna wiara w siebie) oraz odpowiedzialności za siebie ‒ dwóch warunków szczęśliwego życia.

Dodaj komentarz


Posiadam książkę "Mężczyzna czy ojciec". Ta jest utrzymana w podobnym klimacie. Nie ma tu na szczęście sztywnych rad tylko wskazania na co zwracać uwagę.


"Być mężem i ojcem" w przystępny sposób opisuje problemy współczesnego ojca i możliwe podpowiedzi ich rozwiązania. Nie są to sztywne recepty, lecz raczej wskazówki.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj