ebook Brzydkie Kaczątko. Najpiękniejsze Baśnie - Peter L. Looker

Brzydkie Kaczątko. Najpiękniejsze Baśnie

Seria jest zbiorem 12 najbardziej popularnych baśni. Są one ilustrowane pięknymi rysunkami. Opowiadania wprowadzają czytelnika w świat marzeń, uczą, dają rady, bawią. Wersja ePub ebooka zawiera tekst baśni w formie słuchowiska, które wykonane jest w formie teatrzyku. Gra aktorska, towarzysząca muzyka oraz udźwiękowienie tworzą niepowtarzalny nastrój przygody, która wciąga słuchacza.

 

Nad stawem, w gnieździe uplecionym z gałązek wikliny przyszły na świat małe kaczuszki. Wszystkie były śliczne i wyglądały jak żółte, puszyste piłeczki. Poza jednym. Kaczątko, które jako ostatnie wykluło się z jaja wyglądało inaczej niż pozostałe. Było szare, niezgrabne i bardzo, bardzo brzydkie. Kacza mama nie zamierzała jednak wyganiać żadnego ze swoich dzieci...
(fragment baśni)

Uwaga! Tytuł może wymagać aktualizacji czytnika/aplikacji. Pliki audio zawarte są w wersji ePub ebooka.
Odsłuch może być niedostępny w urządzeniach/aplikacjach, których specyfikacja techniczna na to nie pozwala.

Dodaj komentarz


Jak widać po komentarzach to bardzo popularna bajka :) Skreślenie kilku zdań na temat bądź co bądź cienkiej książeczki też jest sztuką. Co więc otrzymujemy? Na pewno interesującą bogato ilustrowaną pozycję. Z pewnością zachęci to dzieci do samodzielnego czytania. A bajka? No cóż wszyscy ją znamy na pamięć? Na pewno? Może poczytajmy dzieciom przy okazji odświeżając sobie pamięć. W tym konkretnym przypadku wersję elektroniczna uważam za małe nieporozumienie.

Dark Noise - 11 czerwca 2013 14:36


Znana i lubiana opowieśc o brzydkim kaczątku, z którym nikt nie chce mieć nic wspólnego, a które wyrasta w końcu na pięknego łabędzie. Opowieśc o akceptacji ( i jej braku) oraz o przemianie. Piękna, aczkolwiek zaczynająca się bardzo przygnębiająco historia napisana ponownie. Piękne ilustracje zachęcą młodego czytelnika do przeczytania lub posłuchania tej opowieści. Dobra dla dzieci w kazdym wieku. Polecam wydanie papierowe

Pharea - 11 czerwca 2013 14:27


Tą historię znają wszyscy chyba na pamięć. Nie jest to opowieść wesoła, choć kończy się szczęśliwie. Jak to w bajkach bywa musi być morał. Zanim jednak do niego się dojdzie poznaje się co to jest brak akceptacji i pięknej przemianie. W dzisiejszych czasach śmiem wątpić aby dzieciom zależało na czytaniu tej historii (są oczywiście wyjątki). Książeczka może jednak odpowiednio zachęcić dzięki ilustracjom.

Doris - 16 maja 2013 17:42


Opowieść o odrzuceniu, braku akceptacji i pięknej przemianie. Historia małego kaczątka, które okazuje się łabędziem. W czasach dzieciństwa historia ta mocno mnie smuciła, jednak jakoś udawało namówić się rodziców, by mi ją czytali. Jak wspomniał jeden z przedmówców, bajki dla dzieci w formie ebooków nie są najlepiej trafionym pomysłem. Jak tu pooglądać ilustracje? W tym wypadku wole jednak tradycyjne formy.

YoAnna - 16 maja 2013 17:19


Brzydkie kaczątko najpierw lubiłam, potem nie, a teraz znowu lubię. Jest to piękna bajka o odwadze do odkrywania siebie.

Aleksandra Skibińska - 18 kwietnia 2013 20:06


Piękna książeczka dla dzieci. Wydanie w formie elektronicznej to według mnie nieporozumienie. Szczególnie, że pozycja jest bogato ilustrowana.

Cezary Kolczuga - 9 kwietnia 2013 11:24


Brzydkie kaczątko to także jedna z moich ulubionych bajek! Pamiętam, że miałam także swoje słuchowisko z tą bajką i namiętnie go słuchałam. To były czasy!

Zakurzona półka - 26 marca 2013 19:15

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj