ebook Błędne siostry - Renata L. Górska

Błędne siostry

Życie jest niczym podróż pociągiem. Należy liczyć się z objazdami, postojami, przesiadkami, a nawet z kraksami. Nie na wszystko mamy wpływ i dopóki tego nie zaakceptujemy, nie zaznamy wewnętrznego spokoju.

Karola to młoda Polka od wielu lat mieszkająca za granicą. Wydaje się wieść tam szczęśliwe, uporządkowane życie, jednak od dawna cierpi na silne bóle migrenowe, które są niezwykle uciążliwą dolegliwością. Lekarz zaleca kobiecie tymczasowy powrót do ojczyzny, gdyż być może znajomy klimat poprawi jej samopoczucie. Nieoczekiwanie koleżanka z pracy udostępnia jej swój domek w Karkonoszach, położony wśród urokliwych gór i lasów z dala od hałaśliwej cywilizacji. Kobieta przystaje na tę propozycję, bierze półroczny urlop i przyjeżdża na ustronne odludzie.

Lekki, subtelny styl oraz przepiękna polszczyzna kształtują książkę w sposób iście artystyczny. Poszczególne wątki umiejętnie wiążą się ze sobą, tworząc spójną całość, a delikatne napięcie towarzyszy nam od samego początku aż do finałowego zakończenia, działając pobudzająco na wyobraźnię. Wpleciona w fabułę legenda o błędnych siostrach roztacza swoistą mgiełkę mistycyzmu, potęgując nasze doznania.

Szczerze i serdecznie polecam.

Krystyna Meszka, autorka bloga: cyrysia.blogspot.com

Dodaj komentarz


Po latach spędzonych na emigracji Karola – główna bohaterka powieści, postanawia wrócić do Polski. Jednak życie po przyjedźcie okazuje się również dalekie od ideału, więc gdy nadarza się okazja, ucieka do domku w Karkonoszach. Dostajemy do ręki powieść będącą połączeniem obyczajówki z romansem, a wszystko przyprawione jest pewna dozą tajemnic. Książka napisana jest przyjemny w odbiorze stylem, a bohaterowie nie są nudni. Polecam.


Skomplikowane życie polskiej emigrantki, która trafia na karkonoskie odludzie celem wyciszenia się. W to samo miejsce trafia obcy mężczyzna. Przypadkowy konflikt dwojga ludzi z legendą w tle może irytować niektórych czytelników. Nie jest to sielska opowieść, ale ma w sobie coś magnetycznego.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj