ebook Bieszczady z historią i legendą w tle - Mariusz Głuszko

Bieszczady z historią i legendą w tle

Bardzo fachowo, a zarazem interesująco i przystępnie napisane dzieje Bieszczadów.

Dodaj komentarz


Kocham góry. Wielokrotnie je przemierzyłem (szczególnie Karkonosze). Bieszczady też są mi bliskie, ale mówiąc że ta książka jest dla fanów gór to jak dla mnie lekka obraza. Nie można być fanem gór. Góry się kocha albo nienawidzi. Termin 'fan' kojarzy mi się tylko z jakąś twórczością. Góry nic nie tworzą, góry po prostu są. Sama książka nie jest przewodnikiem. I bardzo dobrze. To historia tego terenu z ostatnich lat uzupełniona ludowymi przypowieściami. Świetna pozycja.


Fantastyczna książka dla wszystkich fanów Bieszczad. Dzięki niej wycieczki w góry mogą stać się jeszcze bardziej emocjonujące i udane. Dodatkowo ciekawym elementem książki są opowieści związane z Bieszczadami w ten sposób przyswojona wiedza jest zawsze przyjemniejsza, przynajmniej mnie się tak zdaje. W sumie nie jest to do końca przewodnik, ale jednak dla osób lubiących książki o podróżach też się nadaje, bo naprawdę jest to dość fajna pozycja, dobrze się ją czyta.


Z tą książką nie można zrobić nic więcej jak tylko przeczytać i natychmiast udać do Bieszczad. Potem pozostaje nam tylko samodzielne poznawanie tego rejonu.


Książka dla miłośników Bieszczad poszukujących historii, pragnących zrozumieć jakie wydarzenia miały wpływ na obecne oblicze tych terenów. Z pewnością nie jest przewodnikiem.


To nie jest przewodnik. To jest opowieść o Bieszczadach. Co się działo na tym terenie na przestrzeni lat ze szczególnym uwzględnieniem historii najnowszej. Książkę uzupełniają opowieści ludowe.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj