ebook Bez spiny, czyli nie ma czego się bać - Andrzej Graca

Bez spiny, czyli nie ma czego się bać

Nie schowałem tego tekstu w metalowej skrzyni i nie zakopałem pod dębem. Nie wrzuciłem go zakorkowanego w butelce do skrytki na strychu. Nie ukryłem go między kartami jakiejś księgi. Nie muszę czynić takich zabiegów, bo jest internet. Tutaj ten tekst będzie bezpieczniejszy niż w sejfie. Nie naruszy go zła pogoda, nie wyblaknie od starości, nie zjedzą go myszy. Co to za tak cenny tekst chcę przechować?Gdy miał mi się urodzić syn, to zastanawiałem się już wtedy, co chciałbym mu przekazać o świecie i o ludziach. I tak narodził się pomysł, by napisać tego ebooka. On czeka na niego… Tylko jest mały szkopuł. Młody nie zna jeszcze alfabetu. Sam rozumiesz, trochę upłynie czasu, zanim się nauczy i cokolwiek zrozumie. Przy okazji możesz Ty go przeczytać.

A oto, czego dowiesz się z niego:

- dlaczego dobry kłamca ma lżej w życiu

- co w życiu jest najważniejsze

- czy posiadanie pieniędzy wpływa na niezależność poglądów

- czy marzenia się spełniają

- i wreszcie: jak oraz dlaczego trzeba walczyć z własnymi lękamiCiekawe, jak dorośnie, to co o tym powie…Dodaj komentarz


Poniżej znów mamy komentarz napisany w pośpiechu (aby tylko „nabić” ilość wyrazów) przez co trudno zrozumiały. Czasami lepiej nie pisać, szczególnie jak się nie wie o czym. Spojrzenie autora jest niekonwencjonalne, a niektóre zawarte w książce spostrzeżenia mogą zaskoczyć niejednego czytelnika, ale nie odbierałbym tej pozycji jako dobrego sposobu na ukojenie. Mnie ta książka bardziej zaniepokoiła (utwierdziłem się niestety w niektórych raczej niewesołych przemyśleniach).


W sumie całkiem ciekawa książka. Myślę, że warto ją przeczytać, może opis jakoś szczególnie do tego nie zachęca, ale jest to swego rodzaju studium tego poety, które pokazuje nieco inne spojrzenie na świat, pozwala naprać ono większej samoświadomości i zrozumieć czego się od życia chce. Książka ta zdecydowanie może pomóc każdemu w codziennym życiu, bo chyba każdy z nas ma jakieś lęki, z którymi wcale nie jest łatwo żyć, może się okazać że właśnie ta lektura przyniesie ukojenie.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj