ebook Stowarzyszenie Umarłych Poetów - Nancy H. Kleinbaum

Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Książka powstała na podstawie scenariusza głośnego filmu w reżyserii Petera Weira, w którym rolę Johna Keatinga zagrał Robin Williams.

Rozpoczyna się rok szkolny w Akademii Weltona, elitarnej szkole średniej o wielkich osiągnięciach i… nader surowej dyscyplinie. W miejsce odchodzącego na emeryturę nauczyciela języka angielskiego, przychodzi nowy, John Keating. Czterem zasadom Akademii, którymi są: Tradycja, Honor, Dyscyplina i Doskonałość przeciwstawia inny sposób kształcenia i wychowania młodych ludzi. Obrona własnej indywidualności, wrażliwość na poezję i umiejętność dostrzegania jej wokół siebie, radość życia i korzystanie z tego, co przynosi każdy dzień – to wartości, które próbują realizować jego uczniowie w tajnym klubie, Stowarzyszeniu Umarłych Poetów. Co zwycięży: rygorystycznie przestrzegana tradycja czy prawo do marzeń, wolności i młodzieńczego buntu?

Dodaj komentarz


Książka na podstawie scenariusza filmowego. Zazwyczaj to ekranizuje się książki, a tu proszę na odwrót. Akcja książki dzieje się w prywatnej akademii chłopięcej, co było dla mnie czymś nowym, bo zwykle czytałam lub oglądałam historie szkół żeńskich. Akademia z nieznanymi dotąd zasadami w tamtych czasach, bo uczy m.in. własnego myślenia i podążania za marzeniami. Polecam!

Katicaa88 - 26 marca 2013 14:15


Bardzo dobra, wzruszająca książka. Uwielbiałam ją!

Aleksandra Skibińska - 23 marca 2013 12:26

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj