ebook Miriam - Stanisław Brzozowski,Jarosław Klonowski

Miriam

Dzieło Stanisława Brzozowskiego. Stanisław Brzozowski, pseudonim Adam Czepiel, to filozof, krytyk literacki, powieściopisarz i publicysta. Jeden z najwybitniejszych polskich intelektualistów XX w., wywarł ogromny wpływ na współczesnych i potomnych.

Dodaj komentarz


Miałem mieszane uczucia podczas lektury tej książki. Mocno przypomina powieść przygodowo – sensacyjną tylko, że osadzoną w dość odległych czasach. Tło historyczne jest wiarygodne, ale główna bohaterka już niekoniecznie (jak dla mnie jest trochę zbyt „przebojowa” jak na tamte czasy). Książka zainteresuje pewnie niejednego czytelnika, bo fabuła jest ciekawa i trzyma w napięciu (są nawet elementy grozy). Osobiście jednak sądzę, że to pozycja bardziej dla młodego czytelnika (ze względu na wiek bohaterki).

Dark Noise - 16 czerwca 2013 11:20


Ani to powieść historyczna, ani sensacyjna. Jest to raczej powieść przygodowa osadzona w historycznych realiach. Tło dobrze skreślone, ale bohaterka wydała mi się jakoś mało przekonująca. Ze swoją inicjatywą i pomysłami pasuje raczej do współczesnych czasów a nie XVI wieku. Tytułowa Miriam przezywa sporo przygód i dużo podróżuje. Jednak gdyby nie czasy rozgrywających się wydarzeń powieść byłaby tylko jedną z wielu nieznaczących pozycji.

Doris - 31 maja 2013 17:48


To już trzecia powieść o wątku historycznym spod pióra Jarosława Klonowskiego. Wraz z akcją powieści przenosimy się do XVI wieku. Co trzeba przyznać, autor zaserwował czytelnikom dość oryginalna fabułę, której trudno poszukiwać na kartach innych książek. Ówczesny świat został zaprezentowany wiarygodnie i z dbałością o szczegóły, postacie są ciekawe i bogate. Sposób prowadzenia fabuły wymaga od czytającego skupienia, gdyż nie trudno stracić wątek. Mimo tego drobnego mankamentu serdecznie polecam.

YoAnna - 24 maja 2013 20:45


Opowieść historyczna z wiarygodnie skonstruowanym tłem. Opowieść trochę przygodowa, trochę z klimatami grozy. Fabuła trzyma w napięciu przez co ksiązkę czyta się szybko. Nie nudzi, a to ważne.

Cezary Kolczuga - 16 kwietnia 2013 14:16

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj