ebook Mięso - Dominika Dymińska

Mięso

Ta dziewczynka nie mówi wszystkiego swojej mamie. Ani nikomu. Jak wiele dziewczynek, które wiedzą za wiele. „Niektóre słowa nie przechodzą przez gardło”. Czasem jednak przechodzą do netu.

Pan z netu jest pedofilem.

Penis chłopca z netu pachnie proszkiem do prania.

Potem dziewczynka ma bulimię i słowa z gardła przedostają się w książkę. Jeszcze potem dziewczynka dojrzewa i ma wielu chłopaków, niektórzy są sławni. Niektórzy wręcz przeciwnie.

Proza Dominiki Dymińskiej uwodzi stylem Herty Müller i klimatem Aglai Veteranyi. Pisana świeżą, odkrywczą polszczyzną jest dziewczyńska, poetycka i intrygująca.

Dodaj komentarz


Z pozoru powieść taka jak inne o tej tematyce. Przeżycia pewnej nastolatki z rozbitej rodziny. Zafascynowanie internetem, pierwszy seks, dojrzewanie, zmiany. Skąd my to znamy? Opowieść o życiu nie pozbawiona jednak głębi. Wstawki w postaci poezji mogą wydać się dziwne, ale pomagają zrozumieć co przeżywa bohaterka (pojawiająca się w pewnym momencie beznamiętna relacja co robi bulimiczka jest wstrząsająca). Styl powieści trochę blogowo - pamiętnikowy, ale to akurat zaleta. Historia jest lepiej zrozumiała dla młodego odbiorcy. Dojrzali czytelnicy nie powinni jednak stronić od tej książki.

Doris - 9 maja 2013 13:16


Nie powiedziałbym, że powieść jest napisana odkrywczą polszczyzną. Jednak połączenie czegoś na kształt bloga z poezją oraz przemyślenia bohaterki na temat napotykanych na swej drodze życiowej osób zaskakująco wciąga. Czyta się niemal jednym tchem.

Cezary Kolczuga - 20 marca 2013 17:58

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj