ebook Łowca gwiazd - Mariusz Kwiatkowski

Łowca gwiazd

„Łowca Gwiazd” to powieść obyczajowa, której akcja rozgrywa się w czasach odzyskania przez Polskę niepodległości. Polska rodzina ucieka przed rosyjskimi prześladowaniami i osiedla się w miejscu, które przez wiele lat, aż do wybuchu drugiej wojny światowej, będzie jej „małą ojczyzną”. Autor wykorzystał w swoim utworze losy bliskich , zamieszkujących niegdyś w Grodnie, potem skazanych na tułaczkę i pozostawienie wszystkiego, co niegdyś było im bliskie. Pragnął też, aby jego dzieło można było porównać do fotografii, która na moment zatrzymuje czas. To również opowieść o trudnej wspólnocie Polaków i Żydów i ludziach tworzących dobro, ale także tworzących zło.

Dodaj komentarz


Ciekawa niełatwa w odbiorze historia. Przywołała wspomnienia mojej babki, która mieszkała w okolicach Grodna (najpierw Polska, potem Niemcy, w końcu ZSRR i przesiedlenie). W sumie taka opowiastka dla zainteresowanych tematem.

Cezary Kolczuga - 18 kwietnia 2013 13:46


Kwiatkowski pisze świetne powieści osadzone w czasach wojny. Jak żadne inne tego typu, czytam je z prawdziwą przyjemnością.

Aleksandra Skibińska - 18 kwietnia 2013 13:03

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj