ebook Królowa Margot - Aleksander Dumas,Aleksander Dumas (ojciec)

Królowa Margot

Jedna z najbardziej znanych powieści Alexandra Dumasa. Typowa powieść płaszcza i szpady, osnuta na autentycznych wydarzeniach z historii Francji. Przedstawia sławną rzeź hugenotów w noc św. Bartłomieja oraz okoliczności wymarcia dynastii Walezjuszy i wstąpienia na tron dynastii Burbonów.

Dodaj komentarz


Powieści Dumasa (ojca) zawsze przyciągały rzesze czytelników. Jednak mało kto wie, że autor pisał nie tylko o muszkieterach. W swoich historiach sięgnął nawet do XVI wieku kiedy Francją rządził nieudolny Karol IX Walezjusz. Tytułowa królowa Margot była żoną Henryka Nawarskiego (późniejszego Henryka VIII Burbona). w powieści historia jest jednak tylko niezbędnym tłem do ukazania dworskich intryg, spisków, sympatii, polityki i romansów jakie miały miejsce na ówczesnym dworze królewskim. Jak zwykle u Dumasa nie można się nudzić.

Doris - 20 maja 2013 22:07


To jedna z najlepszych powieści Alexandra Dumas (ojca), o ile nie najlepsza. Dworskie intrygi, spiski, zabójstwa, miłostki, przyjaźnie, pojedynki. Wszystko co niezbędne w powieści "płaszcza i szpady". Tło historyczne wyraźne, ale jest tylko pretekstem do opisywania przygód bohaterów. Na pewno to nie jest powieść dla pasjonatów historii. Wątki skupiają się na uczuciach i motywach bohaterów.

Cezary Kolczuga - 20 kwietnia 2013 12:20

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj