ebook Gra anioła - Carlos Ruiz Zafon

Gra anioła

"W mrocznej, niebezpiecznej i niespokojnej Barcelonie lat dwudziestych, młody pisarz, żyjący obsesyjną i niemożliwą miłością, otrzymuje od tajemniczego wydawcy ofertę napisania książki, jakiej jeszcze nie było, w zamian za fortunę i, być może, coś więcej.

Z niezwykłą precyzją powieściopisarską i w charakterystycznym dlań, oszałamiającym stylu, autor ""Cienia wiatru"" ponownie przenosi nas do Barcelony Cmentarza Zapomnianych Książek, by obdarować niezwykłą intrygą, romansem i tragedią poprzez labirynt tajemnic, gdzie czar książek, namiętności i przyjaźni splatają się w mistrzowskiej opowieści."

 

Dodaj komentarz


Barcelona - to właśnie tutaj rozgrywa się akcja całej serii. Nie jest to jednak metropolia znana z fotografii turystów czy barwnych przewodników. Czytelnik zostaje bowiem cofnięty w czasie do drugiej połowy XX wieku, a jego oczom ukazuje się katalońskie miasto z nieznanej, przepełnionej intrygami i mrokiem strony. Jedną z rzeczy, które urzekły mnie w dziełach Zafona był klimat książek. Miałam wrażenie, że od pierwszej do ostatniej strony przenoszę się do owianej tajemnicą Barcelony i razem z bohaterami odkrywam każdy jej sekret. To było wspaniałe uczucie.

Zebra - 27 czerwca 2018 18:41

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj