ebook Dom orchidei - Lucinda Riley

Dom orchidei

Julia Forrester, słynna pianistka, zrozpaczona po śmierci męża i ukochanego syna, szuka spokoju na angielskiej prowincji. Jednak przewrotny los i przypadkowa wizyta w wiekowym dworze Wharton Park sprawiają, że zamiast ukojenia odnajduje miłość i natrafia na trop rodzinnej tajemnicy. Kiedy do rąk Julii trafia pamiętnik z okresu drugiej wojny światowej, napisany przez lorda Harry'ego Crawforda, syna ówczesnego właściciela majątku, kobieta odkrywa prawdę o nieszczęśliwej miłości angielskiego arystokraty do Lidii, pięknej, młodej Tajki. Dzięki opowieściom swej babki, niegdyś pokojówki w Wharton Park, Julia poznaje bolesną historię opartą na zdradzie, kłamstwie i cierpieniu, która na zawsze połączyła losy dwóch rodzin.

Kiedy wraca do Francji, by rozprawić się ze swymi demonami i ostatecznie pożegnać się z nieżyjącym synkiem i mężem, okazuje się, że jej mąż, Xavier, żyje, a prawda o wypadku, w którym zginął jej syn, jest inna niż do tej pory sądziła.

Czy powrót do Tajlandii, magicznego miejsca, gdzie wszystko się zaczęło, pomoże Julii odzyskać upragniony spokój i uporządkować życie, które legło w gruzach?

Dodaj komentarz


Opowieść w opowieści to przebiegły i doskonały sposób snucia opowieści i tym samym przyciągnięcia uwagi czytelnika, oczywiście jeśli jest to zrobione dobrze. "Dom Orchidei" jest zdecydowanie dobrze napisana. Czytelnik zostaje przeniesiony do roku 1940 i odkrywa dwie historie i dwa pokolenia. Wiele tajemnic, miłości, złamanych serc, sekretów i kłamstw. Książka łatwa lekka i przyjemna i uważam, ze warto ją przeczytać

Pharea - 14 maja 2013 18:29


Jak bardzo nieprzewidywalne jest życie? Jaki wpływ na nas mogą mieć decyzje przodków? Czy warto korzystać z życia, bo żadna chwila już nigdy się nie powtórzy? Na te pytania po części odpowie lektura tego romansu z rodzinną tajemnica w tle.

Cezary Kolczuga - 19 kwietnia 2013 19:09


Lubię od czasu do czasu przeczytać jakiś romans, który nie skupia się tylko na wątku miłosnym, ale również problemach. Na pewno zaciekawi was postać Julii, która nie jest typową kobietą i wyróżnia się na tle innych bohaterek.

Ailuj - 29 marca 2013 08:35

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj