ebook Wdowa - Teofil Lenartowicz

Wdowa

Śmierć genialnego malarza Artistide'a Pompasse'a nie wniosła spokoju w życie kobiet, nad którymi ten demoniczny artysta bezwzględnie dominował. Nawet Charlie, jego młoda żona, która uciekła przed pięciu laty, nigdy nie wyzwoliła się spod jego wpływu. Teraz powróciła do toskańskiej willi malarza, aby uwolnić się od duchów przeszłości i znaleźć odpowiedź na pytania, które pozwolą jej zrozumieć samą siebie i umożliwią zbudowanie przyszłości. Przeszkadza jej w tym Connor Maquire, dziennikarz pracujący w skandalizującym brukowcu. Pikantna historia o genialnym malarzu, jego żonie i licznych kochankach miała mu przynieść fortunę, dlatego Maquire gotów jest popełnić każde łajdactwo, byle tylko osiągnąć cel. Nawet cynicznie uwieść młodą wdowę... Charlie, byłe kochanki jej męża oraz Maquire przystępują do gry. Każda z tych osób walczy o coś innego, nikt nie wie do końca, kto jest kim naprawdę...


Seria: New York Times Bestselling Authors, Bestsellery New York Timesa

Dodaj komentarz


Czasami mam nieodparte wrażenie, że niektórzy autorzy nie powinni brać się za pisanie. Są tacy co zaniedbują warsztat pisarki, są tacy co nie mają pomysłu na historię. Do tych drugich zaliczyłabym Stuart. Ktoś został zamordowany i wokół niego „kręci się” akcja. Autorka chciała pokazać środowisko dziennikarskie, ale postacie są nieprzekonujące, a wątek kryminalny jest mocno schematyczny. Pomińmy fakt, że więcej tu romansu niż kryminału. Kto chce niech czyta.

Doris - 28 maja 2013 13:57


Prosta, niezapadająca na długo w pamięć historia, która jest idealnym rozwiązaniem jeśli poszukujemy chwili odrealnienia. Jakoś wykonania nie powala na kolana, jednakże da się czytać. To kolejna opowieść o pięknych i bogatych oraz ich zbrodniach. Tak trochę w stylu latynoamerykańskiej telenoweli. Wątek kryminalny dość przeciętny, nie trzyma szczególnie mocno w napięciu. Jeśli ktoś lubi tego typu klimaty, „Wdowa” to dobry wybór.

YoAnna - 22 maja 2013 20:27

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj