To ja, Aleks. Miłość nigdy nie wybacza. Tom 2

Druga część historii Aleks - wrażliwej i poukładanej dziewczyny, która głęboko przeżywa rozwód swoich rodziców. Na współczesne sceny wrogości i pogardy pomiędzy najbliższymi nakładają jej się wspomnienia z okresu szczęśliwej stabilności. Trudno się w tym wszystkim połapać, zwłaszcza jeśli jest się nastolatką, przed którą dodatkowo piętrzą się wyzwania związane z dorastaniem. Na szczęście bohaterka nie jest sama - ma brata Toma, na którego zawsze może liczyć. Tom ma cztery łapy, merda ogonem i nie odstępuje swojej przyjaciółki na krok. Mądra powieść o trudnym dorastaniu, w stylu pisarstwa Ireny Jurgielewiczowej czy Beaty Andrzejczuk.

Dorastanie to okres pełen napięć i niepewności, a co dopiero, kiedy w tym czasie rozwodzą się rodzice! Sytuacja rodzinna mocno wpływa na życie Aleks. Ale ona nie z tych, co bezradnie płaczą w kącie. Wrażliwa i zbuntowana dziewczyna podejmie próbę poskładania na nowo świata, który rozpadł jej się na milion kawałków.

Aleksandra Giersch-Amundsen - autorka literatury młodzieżowej, w której niezwykle wiarygodnie oddaje psychikę dorastającego człowieka - targanego sprzecznymi emocjami, poszukującego siebie. Bohaterowie jej książek często zostają dodatkowo skonfrontowani z wydarzeniami, które zaburzają spokój i przewidywalność ich życia. Największą popularność zyskały jej utwory z cyklu "To ja, Aleks".

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj