ebook Porwana z Luwru - Ligia Hubert

Porwana z Luwru

Kryminał przygodowy z wojną w byłej Jugosławii, morderstwem znanego profesora archeologii i koneksjami z mafiami rosyjską i włoską w tle. Całość wzbogaca wątek romansowy, bo to przecież miłość do pięknej Marty Reszelskiej, polskiej archeolożki, jest motorem akcji.

Damian Dupond jest dziennikarzem we francuskim „Le Figaro”. Dzieciństwo i wczesną młodość spędził w Algierii. Bawił się tam z pewną grupą dzieci, a później młodzieży, m.in. z Martą Reszelską. Młodzi zakochali się w sobie. Oboje mieli pasję do poszukiwań. Dokonali pewnego mało istotnego archeologicznego odkrycia. Marta wzięła wtedy na pamiątkę pewien naszyjnik.

Wkrótce rodziny Damiana i Marty wyjechały z Algierii i młodzi stracili ze sobą kontakt. Damian próbował zapomnieć o młodzieńczej miłości, ale nie udało mu się. Po wielu latach spotyka Martę na otwarciu wystawy w Luwrze poświęconej wyprawie archeologicznej, której efektem było odkrycie grobowca doradcy króla Menelika Pierwszego. Z początku nie poznaje młodej kobiety u boku dużo starszego od niej profesora archeologii, przedstawionej jako jego asystentki z dziedziny archeologii i narzeczonej profesora. Marta miała jednak na szyi naszyjnik, znany Damianowi, zabrany z wykopalisk w Algierii. W tym momencie uczucie odżywa z jeszcze większą siłą.

Damian będzie usiłował odbudować relację łączącą go z Martą, a przeszkodzić mu w tym będą usiłowali mafia i średnowieczna historia...

Dodaj komentarz


Historia miała potencjał, nawet bardzo duży, gdyż nie brak tu niepozwalającej nudzić się wartkiej akcji. Jednak całość została ukazana w mało rzeczywisty sposób. Najbardziej razi banalność wątku miłości Damiana do Marty. Dodatkowo całości brak jest lekkości, przez co czytanie może stać się męczące. Szkoda, mogła to być naprawdę ciekawa powieść przygodowo-sensacyjna, jednak autorce zabrakło warsztatu. Niestety nie mogę polecić tej książki.

YoAnna - 27 maja 2013 20:32

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj