ebook Pismak - Marek Harny

Pismak

Musiała zginąć, a on za wszelką cenę musi dowiedzieć się dlaczego. Dziennikarz Adam Bukowski po latach nijakich zaczyna robić prawdziwą karierę, ale kiedy dowiaduje się o zamordowaniu Doroty, swej dawnej kochanki, porzuca wygodne życie paryskiego korespondenta i wraca do kraju. Próbuje rozwikłać tajemnicę jej śmierci. Poszukiwania doprowadzają go do przerażających odkryć - i nie tylko na temat świata, w którym żyjemy, ale także byłej kochanki i... samego siebie. Rozwikłanie tajemnicy to jednak dla Bukowskiego dopiero początek długiej drogi. Marek Harny (ur. 1946) - pisarz i dziennikarz. Autor rewelacyjnej powieści "Pismak", za którą uhonorowano go najważniejszym wyróżnieniem dla polskiego kryminału - Nagrodą Wielkiego Kalibru. Debiutował opowiadaniami "Unieś mnie, wielki ptaku". Jest autorem powieści: "Urodzony z wiatru", "Lekcja miłości", "Samotność wilków", "Zdrajca" oraz "Wszyscy grzeszą".

Dodaj komentarz


Nie jest to kryminał, który mogłabym polecić z zamkniętymi oczami. Tło akcji (szara, brudna, przepełniona aferami polska rzeczywistość) jest niewątpliwym atutem, ale nie może grać głównej roli. W centrum powinna być zagadka. I jest, ale jakaś taka mało interesująca. Zakończenie pewnie miało być zaskakujące a wyszło jakby było nie z tej powieści. Można poczytać, choćby po to aby się dowiedzieć w jaki sposób autor pokazał nasze narodowe wady, ale jako kryminał jest to pozycja raczej kiepska.

Doris - 31 maja 2013 18:16


Książka z polskiego podwórka i o polskim podwórku. Niestety dywagacje na temat polityki nie sa tym, co najbardziej chciałabym znaleźć w czytanej przez siebie powieści. Wystarczy już tego na co dzień. Miałam nadzieję, iż „Pismak” nie będzie tym tematem aż tak bardzo epatował, jednak, jak dla mnie, było tu za dużo polityki, a za mało całej reszty, którą powinien mieć kryminał/ Było po prostu nudno i nieciekawie.

YoAnna - 26 maja 2013 19:24


Dobra książka sensacyjno - kryminalna. W powieści ukazane są między innymi polskie problemy polityczne i społeczne. Akcja jest umiejętnie wzbogacona ironią (momentami nawet sarkazmem). Trzyma w napięciu do końca.

Cezary Kolczuga - 17 kwietnia 2013 21:08

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj