ebook Piramidy - Terry Pratchett

Piramidy

Djelibeybi - starożytne królestwo w dolinie rzeki... Teppic - powracający z dalekiego

Ankh-Morpork, by zasiąść na tronie... Dios - najwyższy kapłan... I piramidy.

Najlepsza książka Pratchetta od czasu poprzedniej. A w niej: dlaczego matematyka rozwija się w krajach gorących, co robią piramidy oprócz ostrzenia żyletek, co rabują piraci, co myślą umarli, dlaczego żółwie nienawidzą filozofii a kozy - religii.

Terry Pratchett - Urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield, zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść „The Carpet People”, a potem kolejne „The Dark Side of the Sun” (1976) i „Strata” (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku - "Kolor magii". Po ukazaniu się w 1986 roku książek "Blask fantastyczny" i "Mort" Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

Dodaj komentarz


Jest to kolejny tom serii Świat Dysku. Historia, tak jak wskazuje na to tytuł, jest obrazem Egiptu w oczach sir Terry’ego Pratchetta. Bardzo zabawne, obfitujące wręcz w inteligentny humor ciekawe przedstawienie. Nie wszystko jednak mi się podobała – pojawiło się trochę zgrzytów w zachowaniach bohaterów, co niestety czasem wybijało mnie z czytelniczego rytmu. Myślę jednak, że fanom może się spodobać. Mnie jednak niekoniecznie.

Semi - 7 czerwca 2013 17:34


To siódma odsłona Świata Dysku. Tym razem powieść nie jest bezpośrednio związana z żadnym cyklem z jakimi czytelnik zetknął się wcześniej w świecie stworzonym przez autora. Nie oznacza to, że jest źle. Wręcz przeciwnie. Niecodzienne i humorystyczne spojrzenie pisarza na starożytny Egipt, jakie funkcje spełniają piramidy, dziedzictwo faraonów i zdolności wielbłądów rozbawi nie jednego odbiorcę. Świetna pozycja z nurtu humorystycznej fantasy. Polecam.

Dark Noise - 6 czerwca 2013 11:52


Siódmy z kolei tom Świata Dysku. Terry Pratchett jak zwykle oddaje nam książkę pełną humoru, z dużą dawką absurdu i magii. Ksiązkę czyta się bardzo przyjemnie, jest to zupełnie inne spojżenie na starożytny Egipt. powieśc obfituje jak zwykle w niesamowite postacie m. in. inteligentne wielbłądy czy żywe mumie, a także w niesamowite miejsca. Ciekawe wytłumaczenie tego co znajdyje się w piramidach. Terry Pratchett jak zwykle świetnie, barwnie i inteligentnie opisuje świat, do którego wraca się z przyjemnością

Pharea - 17 maja 2013 08:48


Humorystyczne spojrzenie na starożytny Egipt. Ożywające mumie, matematycznie uzdolnione wielbłądy (ukrywają jednak swoje zdolności), energia magiczna i przeskakiwanie między wymiarami dzięki... piramidom. Opowieść pełna charakterystycznego humoru (jak większość książek autora), ale nie pozbawiona zaskakującej akcji. Lektura obowiązkowa dla każdego fana gustującego w inteligentnej fantasy humorystycznej (nie tylko dla miłośników twórczości pisarza). Jedna z moich ulubionych części (mam nawet w książce autograf sir Pratchetta).

Doris - 10 maja 2013 18:07


Kolejna z książek Terry’egoPratchetta, która nie zawodzi pokładanych w niej nadziei. Zaskakujące, jak zabawne potrafią być te książki, mimo iż jest ich już aż tyle. Tym razem autor postanowił porzuć znane środowisko Ankh-Morpork i zaprezentować czytelnikowi swoją wersję historii o piramidach i faraonach. Jak zwykle jest przezabawnie, intrygująco i interesująco. Powieść dobra dla wszystkich, którzy chcieliby poprawić sobie humor.

YoAnna - 10 maja 2013 17:22


Bardzo, bardzo, bardzo dobra książka. Nawet jak na Pratchetta. Zdecydowanie polecam przeczytać!

Aleksandra Skibińska - 27 marca 2013 21:33


"Najlepsza książka Pratchetta od czasu poprzedniej." - dokładnie tak! Cała esencja wrażeń z tej książki może zostać zawarta w tym jednym krótki zdaniu. Na każdą kolejna książkę autora czeka się z niecierpliwością i każda kolejna jest satysfakcjonująca.

Agu - 25 marca 2013 20:12


Kolejny świetny tom, ale dla odmiany nie o Ankh-Morpork. Dla mnie bomba! Taka zmiana raz na jakiś czas jest bardzo potrzebna, a Pratchett bez trudu odnajduje się w innej krainie Świata Dysku.

Kasia Pietraszko - 25 marca 2013 16:00


Chyba najśmieszniejsza książka Pratchetta. Jego sposób postrzegania świata zadziwia mnie i do tej pory nie mogę się wyzbyć tego, że przez niego pewnego dnia oszaleję.

Ailuj - 23 marca 2013 13:15


Świat Dysku to nie tylko Ankh-Morpork. Tym razem autor bierze "na tapetę" piramidy. Powiązanie tych budowli i źródła mocy "faraonów" bezcenne.

Cezary Kolczuga - 21 marca 2013 13:13


"Ty Draniu" to piękne imię dla wielbłąda w kraju bardzo przypominającym starożytny Egipt. Ale w Świecie Dysku jak zwykle nic nie jest takie jak się wydaje. Warto sprawdzić samemu :)
Uprzedzam tylko, że jest to jedna z "osobnych" powieści. poza głównym nurtem związanym z Ankh-Morpork.

Ignam - 21 marca 2013 02:03

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj