ebook Ojciec chrzestny - Mario Puzo

Ojciec chrzestny

PROPOZYCJA NIE DO ODRZUCENIA

Jedna z najwybitniejszych powieści XX wieku, zekranizowana przez Francisa Forda Coppolę z genialnymi rolami Marlona Brando i Ala Pacino. Porywająca opowieść o honorze i nienawiści, szacunku i pogardzie, miłości i śmierci.

Za każdą wielką fortuną kryje się zbrodnia - Balzac

Vito Corleone jest Ojcem Chrzestnym jednej z sześciu nowojorskich rodzin mafijnych. Sprawuje rządy żelazną ręką, a ci, którzy nie podporządkowują się jego decyzjom, nie mogą liczyć na łaskę. To człowiek honoru, ale zarazem tyran i szantażysta, który wśród wrogów wzbudza strach, a wśród przyjaciół – zasłużony, choć nie całkiem bezinteresowny, szacunek. Kiedy odmawia uczestnictwa w nowym, niezwykle opłacalnym interesie – handlu narkotykami – wchodzi w ostry konflikt z cosa nostrą. Przyszłość rodziny może uratować tylko najmłodszy syn Vita, Michael, bohater wojenny, który z brudnymi interesami nie chciał mieć nic wspólnego. Czy okaże się godnym następcą Ojca Chrzestnego?

Dodaj komentarz


Fantastyczna pozycja! Polecam każdemu! Trzyma w napięciu do samego końca. Cały czas coś się dzieje... Wielowątkowa, składająca się na końcu w jedna spojną całość. Mario Puzo jest jednym z moich ulubionych pisarzy własnie ze względu na swobodny styl pisania, zrozumiały dla każdego czytelnika, aczkolwiek wydaje mi się, że jest to książka przeznaczona dla odbiorców pełnoletnich. Wiągająca opowieść o srodowisku mafijnym w Stanach Zjednoczonych jest jedną z najlepszych, które przeczytałam.

Vela - 6 marca 2014 21:52


Swietna ksiazka, ktora dzieki filmowi Francisa Forda Coppoli chyba kazdy zna. Jesli widzieliscie film, to ksiazke tez musicie przeczytac. Fascynujaca historia mafijnej rodziny nowojorskie poprzez jej trzy pokolenia. Mamy w niej honor i milosc, nienawisc i smierc, zawisc, podejrzenia, intrygi, zabojstwa, prowokacje i szantaz. Opowiada o mechanizmach przejmowania i sprawowania wladzy w srodowiskach mafijnych i utrzymaniu kontroli nad nimi. Goraco polecam.

M K - 31 stycznia 2014 20:25


Bardzo wartościowa książka, którą każdy powinien przeczytać. Zdecydowanie polecam każdemu!

Kuba Kuba - 11 stycznia 2014 17:20

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj