ebook O krasnoludkach i sierotce Marysi - Maria Konopnicka

O krasnoludkach i sierotce Marysi

“O krasnoludkach i sierotce Marysi” to baśń literacka Marii Konopnickiej, poetki i nowelistki okresu realizmu. Jest ona uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich pisarek.

Bohaterami tej wspaniałej baśni jest gromada krasnoludków, które pomagają ubogiej gęsiarce, sierotce Marysi, odnaleźć jej zagubione gąski.

 

Dodaj komentarz


Bardzo polska bajka i bardzo sympatyczne krasnoludki. Niestety bajka nie jest zbyt wesoła, choć ma optymistyczne przesłanie. Nie jestem za tym aby niejako zmuszać dzieci do jej czytania w ramach „obowiązku”. Zachęcać oczywiście można, bo bajka jest warta przeczytania. Mniejszym dzieciom mogą czytać rodzice. Mi najbardziej do gustu przypadł Koszałek Opałek. Twierdzenia o „koszmarności” tej książki są moim zdaniem mocno nieuzasadnione.

Dark Noise - 30 czerwca 2013 08:06


Bardzo popularna bajka, świetna pozycja dla dzieci, jako coś przyjemnego do poczytania przed snem. Bajka ta zalicza się już do klasyki, które każde dziecko znać powinno. Moim zdaniem jest to wspaniała opowieść, cieszę się, że będąc dzieckiem miałam przyjemność przeczytania jej. Mam nadzieję, że nie zapomnę o niej i będę ją również czytała swoim dzieciom. Polecam bajkę wszystkim osobom, które jej nie znają, nawet dorosłym. Warto to po prostu znać.

Tralalalalalala - 25 czerwca 2013 02:41

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj