Miasteczko Salem

W prowincjonalnym amerykańskim miasteczku zaczynają dziać się rzeczy niepojęte i przerażające. Znikają bądź umierają w dziwnych okolicznościach dorośli i dzieci, jedna śmierć pociąga za sobą drugą. Czyżby Salem było nawiedzone przez złe moce? Kilku śmiałków, którym przewodzi mały chłopiec, wydaje im pełną determinacji walkę. „Miasteczko Salem”, klasyczny horror Stephena Kinga, ukazało się po raz pierwszy w roku 1975. Demoniczna opowieść natychmiast przeraziła i oczarowała czytelników i stała się światowym bestsellerem. Doczekała się też dwóch ekranizacji.

Dodaj komentarz


Pierwsza książka King'a, po którą sięgnęłam i nie żałuje. Co prawda na początku dziwnie mi się ją czytało, bo jest napisana inaczej niż książki, które dotychczas czytałam, ale podbiła moje serce i wręcz nie potrafiłam się od niej oderwać.
Napięcie budowane powoli, spokojnie, a zaraz potem urwane, by czytelnik czytał dalej z zapartym tchem. Genialne. Mnóstwo momentów grozy, czy wciągającej intrygi, a także wciągające dramaty życia mieszkańców miasteczka Salem.
Książka zdecydowanie warta polecenia.
Gorąco polecam!

Magdalena Księżyk - 20 kwietnia 2018 22:08

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj