ebook Lalka - Bolesław Leśmian,Andrzej I. Kordela

Lalka

Lalka – powieść społeczno-obyczajowa Bolesława Prusa opublikowana w odcinkach w latach 1887–1889 w Warszawie w dzienniku „Kurier Codzienny”.

Dodaj komentarz


Bardzo niechętnie zaczynałem lekturę „Lalki” w liceum, konieczność przeczytania tej książki dla „wapniaków” napawała mnie przerażeniem. Szybko jednak zmieniłem zdanie po rozpoczęciu czytania. To fantastyczna książka, historia romansu, miłości kupca z awansu społecznego, szlachetki, do damy z wyższych sfer, z arystokratycznej, acz zubożałej rodziny. Powieść trochę romantyczna, trochę pozytywistyczna, doskonale odmalowująca epokę. Jest to również powieść akcji, której nie powstydziłby się żaden współczesny autor thrillerów.

M K - 1 lutego 2014 23:33


Wspaniała licealna pomoc ! Nie masz czasu przeczytac ? Może Ci się zwyczajnie nie chce ? A może poprostu chcesz zagłębić się w lekturze i lepiej zrozumieć to wspaniałe dzieło wybitnego polskiego pisarza ??? To opracowanie jest własnie dla ciebie !!! Doskonale przedstawia bohaterów, treść utwóru, narracje , wyjaśnie cytaty , oraz najważniejsze problemy utworu ! Już nie będziesz mieć problemu z językiem polskim ! Sięgnij po to opracowanie !

Tralalalalalala - 23 czerwca 2013 01:14

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj