ebook Kopciuszek - Charles Perrault,Anna Paterek

Kopciuszek

Piękna baśń o osieroconej przez matkę dziewczynce, którą macocha i dwie przyrodnie siostry nazywają pogardliwie Kopciuszkiem. Pewnego dnia król organizuje bal, podczas którego królewicz ma wybrać sobie żonę. Wtedy u biednej dziewczynki pojawia się dobra wróżka i za sprawą czarów przemienia ją w piękną pannę, która wzbudza zachwyt wszystkich uczestników balu, włącznie z księciem. Czas jednak płynie bardzo szybko, zbliża się północ i Kopciuszek musi wracać, zanim czary utracą swą moc. Wybiegając w pośpiechu gubi pantofelek. Czy księciu uda się odnaleźć wybrankę serca za pomocą znalezionego bucika? Z pewnością dowiecie się tego z tej uroczej książeczki.

Dodaj komentarz


Jak odmienić swój los i zostać księżniczką? Ano wystarczy mieć w pobliżu siebie dobrą wróżkę. „Kopciuszek” to historia dziewczyny, do której po latach złego traktowania przez macochę i przyrodnie siostry, pewnego dnia (a nawet wieczoru) uśmiecha się szczęście. Pozytywne zakończenie, łatwy w odbiorze język, barwne ilustracje są tym, co powinno zwrócić uwagę małego odbiorcy. Jest to opowieść, która do gustu bardziej przypadnie dziewczynkom.

YoAnna - 31 maja 2013 19:10


To chyba najbardziej znana bajka. Tym razem w mało znanej wersji Perrault'a. Optymistyczna historia o tym, że nie warto się poddawać i zawsze można liczyć na pomoc. Nigdy nie wiadomo co przyniesie przyszłość. Wszystko może się zdarzyć. Książeczka jest bogato ilustrowana, więc nieco dziwi wydanie w formie ebooka. Mimo wszystko powinna zachęcić dzieci do czytania, a te młodsze niech namówią rodziców (lub babcie i dziadków).

Doris - 20 maja 2013 20:47


"Kopciuszek" to niezwykła historia, która uczy, że nie należy rezygnować z marzeń i że dobro zawsze zostanie nagrodzone. Uwielbiam tę baśń i nie raz, nie dwa wracam i zapewne jeszcze wrócę do niej.

Katicaa88 - 5 kwietnia 2013 13:02


Jedna z tych baśni, które trzeba znać. Archetyp sieroty, karoca z dyni, szklany pantofelek - te symbole przewijają się w literaturze, po dziś dzień.

Ignam - 24 marca 2013 01:32

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj