ebook Granica - Zofia Nałkowska,Andrzej I. Kordela

Granica

"W ebooku znalazły się:

- kalendarium życia i twórczości oraz biografia Zofii Nałkowskiej;

- charakterystyka epoki literackiej;

- omówienie-streszczenie treści powieści "Granica";

- geneza i budowa powieści "Granica";

- charakterystyka głównych bohaterów utworu;

- omówienie znaczenia tytułu powieści;

- wybór najważniejszych cytatów z powieści;

- bibliografia – wybrana literatura przedmiotowa."

Dodaj komentarz


Nie lubię opracowań (czego dałem tu kilkakrotnie wyraz). Jednak czasami opracowania przydają się. „Granica” jest dość trudną lekturą. Wielu czytelników odłoży ją na półkę zanim skończy. Bliżej zainteresowani mogą obejrzeć adaptację filmową (jednak ma inne zakończenie). Osobiście przebrnąłem jakoś przez książkę. Nie zainteresowała mnie szczególnie, ale była lekturą obowiązkową w liceum, więc nie miałem w sumie wyboru. Powyższe opracowanie pomaga w zrozumieniu powieści, ale jej nie zastąpi.

Dark Noise - 22 czerwca 2013 00:05


Dla wielu osób jest to trudna lektura, ponieważ dość ciężko się ją czyta, szczególnie na początku. Moim zdaniem jest to naprawdę wspaniała książka, warta przeczytania. Nałkowska jest chyba moją ulubioną pisarką pochodzenia polskiego. W niesamowity sposób potrafiła ona ująć problemy i trudności, które na swojej drodze spotykały kobiety w czasach, kiedy żyła. W tej książce poruszyła ona do teraz trudny temat, związany z aborcją. Tylko kobieta potrafiłaby napisać o tym w ten sposób. Dodatkowo pojawiła się również kwestia zdrady kobiet, która mężczyznom przychodziła tak łatwo.

Tralalalalalala - 22 czerwca 2013 00:00


"Granica" to trudna lektura. Opracowanie niewiele zmienia w jej rozumieniu. W liceum mieliśmy ciekawy eksperyment. Na lekcji j.polskiego zainscenizowaliśmy proces sądowy gdzie oskarżoną była bohaterka. Ciekawe wnioski wypłynęły z tego przedsięwzięcia.

Cezary Kolczuga - 12 kwietnia 2013 18:38


Granica jedna z gorszych lektur jakie czytałam. Samo opracowanie bardzo pomogło mi podczas zajęć na których omawialiśmy ta książkę.

Aleksandra Skibińska - 12 kwietnia 2013 18:28


Pozycja bardzo dobra dla uczniów szkół średnich, omówienia i charakterystyki jak na tacy, gotowe. Ale pamiętajmy, że żadne streszczenie nie zastąpi lektury samej powieści, którą mocno polecam, tym bardziej, że nie traci na aktualności - granice wciąż istnieją.

Agnieszka Kolano - 1 kwietnia 2013 11:24

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj