ebook Eryk - Terry Pratchett

Eryk

Słyszeliście o Fauście...

To jest Eryk.

Istnieje pewna różnica.

Eryk ma czternaście lat, mieszka na legendarnym i magicznym Świecie Dysku, a także jest pierwszym w historii hakerem demonologii. Na szczęście nie udało mu się wywołać żadnych demonów, wywołał za to Rincewinda (najbardziej niekompetentnego maga w uniwersum)oraz Bagaż (najniebezpieczniejszy sprzęt podróżny na świecie). Kiedy Eryk wypuszcza ich na niczym nie chroniony świat, oczekuje, że Rincewind spełni trzy jego życzenia.

Wiecie przecież. Standardowa trójka. Żyć wiecznie, panować nad światem, spotkać najpiękniejszą kobietę w historii. Właściwie to proste...

Dryfowanie u zarania Czasu, zmiana przyszłości i spotkanie z najbardziej kłopotliwym bogiem historii to zaledwie początek. Stworzenie życia na Dysku to drobnostka. Ponieważ Rincewind trafia w końcu do Piekła. Dosłownie. A ono nigdy już nie będzie takie jak dawniej.

Eryk: prześmieszna historia z Dysku, wspaniale ilustrowana przez Josha Kirby'ego.

Dodaj komentarz


Eryk jest dziewiątym tomem cyklu Świat Dysku. Przeczytałam tę książkę, ponieważ absolutnie zafascynował mnie opis tej książka, a konkretnie i szczególnie pierwsze jego zdania. Jest to bardzo zabawna opowieść, która niewątpliwie ma jakieś miejsce w mojej historii czytelniczej, aczkolwiek nie powiem, czytałam też lepsze. Fani zawiedzeni nie będą, a ja choć fanką nie jestem, też polecam. To dobra książka. Warto spróbować.

Semi - 7 czerwca 2013 10:57


Eryk jest dziewiątym tomem cyklu Świat Dysku. Przeczytałam tę książkę, ponieważ absolutnie zafascynował mnie opis tej książka, a konkretnie i szczególnie pierwsze jego zdania. Jest to bardzo zabawna opowieść, która niewątpliwie ma jakieś miejsce w mojej historii czytelniczej, aczkolwiek nie powiem, czytałam też lepsze. Fani zawiedzeni nie będą, a ja choć fanką nie jestem, też polecam. To dobra książka. Warto spróbować.

Semi - 7 czerwca 2013 10:57


To najkrótsza jak dotychczas opowieść (dziewiąta z kolei) ze Świata Dysku. Znam ją z wydania albumowego zawierającego oryginalne ilustracje autorstwa Josha Kirby'ego. Sama opowieść należy do cyklu o magu Rincewidzie. Tym razem musi się zmierzyć z Faustem (o przepraszam Erykiem) i demonami zamieszkującymi nie tylko piekło (skądinąd wizja piekła jest niezmiernie ciekawa). Mnóstwo humoru i satyry zadowoli niejednego czytelnika. W wersji ztandardowej książka nie jest zbyt obszerna.

Dark Noise - 6 czerwca 2013 13:46


Terry Pratchett po raz kolejny oddaje w ręce czytelnikowi bardzo dobrą książę i udowadnia, że jego talent pisarski nie jest przypadkiem. Dziewiąta powieść z serii Świat dysku o nastoletnim Eric'u, który jest demonologiem, lecz zamiast demonów przyzywa Rincewinda. Fajna, lekka książka znów zabiera nas w Świat Dysku, czyli świat przygody. Wciągająca fabuła, szybka akcja. Wszystko co dobre u Pratchetta będzie rozrywką nie tylko dla jego wiernych czytelników

Pharea - 13 maja 2013 15:32


Krótko, acz treściwie. Pratchett, jak to zwykle ma w swoim zwyczaju, porywa czytelnika w fantastyczny świat. I to nie tylko pod względem gatunku powieści, ale również jej wykonania. "Eryk" to skondensowana dawka cudownego humoru, stylu i języka. Nie sposób się nudzić czytając. Książka wciąga już od pierwszych stron i kończy się o wiele za szybko. Pozycja w sam raz na poprawę humoru.

YoAnna - 7 maja 2013 19:53


Cieniutka książeczka (w porównaniu do innych tomów ze "Świata Dysku"). Jednak bardzo ciekawa i śmieszna. Satyra nie tylko na Fausta i demony, ale też na to co "po tamtej stronie" (wizja piekła jest przednia). Szkoda tylko, że powieść jest taka krótka, bo wiele pomysłów w niej zawartych można by bardziej rozwinąć i uczynić historie jeszcze bardziej ciekawa i śmieszną. Dla wszystkich fanów Pratchetta i... nieudolnego maga Rincewida (nie ma obaw, Bagaż też jest).

Doris - 6 maja 2013 12:06


Cud, miód, malina. 120 stron komedii.

Aleksandra Skibińska - 25 marca 2013 11:10


Nastoletni Eryk zażyczył sobie takich stereotypowych rzeczy: władzy, długiego życia, pięknych kobiet - i co mu z tego przyszło? Hehe, chciałoby się przeczytać, że figę, że dostał nauczkę i tak dalej. A wcale że nie - bo Eryk razem z magiem Rincewindem (omyłkowo wziętym za demona) mają fantastyczne przygody, wędrują w czasie i przestrzeni, Bagaż też tam jest i jest zajefajnie.

Agnieszka Kolano - 25 marca 2013 00:46


Nigdy nie przepadałam za Faustem i z jakąś rezerwą podchodziłam do książki (a raczej książeczki), jednak już po paru stronach zdałam sobie sprawę, że przecież to Pratchett. A raczej sir Pratchett. Jak zawsze zabawna, zakręcona, pokręcona, powywijana na wszystkie strony historia.

Agu - 24 marca 2013 21:21


Z chęcią zamieniłabym się z Erykiem. Chciałabym przeżyć podobne przygody i dzięki tej książce dowiedziałam się, jak w tak epickim świecie czuje się nastolatek. Książka mimo, że wydana przed moimi narodzinami została stworzona po to bym ją przeczytała!

Ailuj - 23 marca 2013 12:07


Najmniejsza objętościowo powieść z cyklu "Świat Dysku". Nie oznacza, że nieciekawa. Wręcz przeciwnie. W piekle nie może być gotowania w kotle i zgrzytania zębów, bo ciało po śmierci nie istnieje, więc zadawanie cierpienia cielesnego mija się z celem.

Cezary Kolczuga - 21 marca 2013 13:07


a

KamilGregorczyk - 24 grudnia 2016 10:49

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj