ebook Dom tysiąca nocy - Maja Wolny

Dom tysiąca nocy

Malwina przyjeżdża do Włoch, by zacząć nowe życie. Ma nadzieję, że zmiana otoczenia pomoże jej uporać się z tragedią, której niedawno doświadczyła. Jej nowym domem staje się willa należąca do Carli Russo – dojrzałej kobiety, niegdyś bezkompromisowej rewolucjonistki, uwikłanej w terrorystyczną działalność Czerwonych Brygad. Talent literacki i wyobraźnia wnuka Carli – Brunona, skłaniają obie bohaterki do zmierzenia się z trudną przeszłością. W śródziemnomorskiej scenerii malowniczego Sorrento ożywają tłumione uczucia, a słońce skutecznie leczy rany z przeszłości, przywracając wiarę w piękno i bogactwo życia.


„Wrażliwe pisarstwo wysokiej próby” Olga Tokarczuk

„Szalenie zmysłowa. Przepiękny pean na cześć życia” Dziennik literacki

„Proza finezyjna, proza skrojona z klasą” Jarosław Czechowicz, Krytycznym okiem

Dodaj komentarz


Historia kobiety po tragicznych przejściach, która w ramach ucieczki wyjeżdża do pracy za granicę. Trochę oklepana historia, mało w niej oryginalności i tak jak wspomniał poprzednik, autorka nie wykorzystała możliwości fabuły. Czyta się dobrze, lecz brak elementu zaskoczenia, czegoś nieprzewidywalnego. To takie czytadło na raz, do którego raczej nie będzie się miało chęci powrócić po latach. Kto chce, ten sprawdzi osobiście.

YoAnna - 28 maja 2013 20:14


Książka z potencjałem. Niestety nie wykorzystanym w pełni. Dość przewidywalna historia. Nie ujęła mnie, czegoś zabrakło, czegoś niespodziewanego. Nic mnie w niej nie zaskoczyło. Zabrakło trochę emocji.

Cezary Kolczuga - 14 kwietnia 2013 10:38

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj