ebook D'Artagnan - Aleksander Dumas

D'Artagnan

Młody Gaskończyk D`Artagnan przybywa w 1625 roku do Paryża, gdzie zaprzyjaźnia się z trzema sławnymi muszkieterami: Atosem, Portosem i Aramisem. W tym czasie dwór Ludwika XIII jest miejscem walk między stronnictwem króla a potężnymi wpływami kardynała Richelieu. D`Artagnan wplątuje się w niebezpieczną grę, starając się pomóc Annie Austriaczce. Powodem intryg kardynała jest romans królowej z angielskim lordem Buckinghamem. Czterej muszkieterowie ponownie stają w obronie władczyni.

Seria Książka do plecaka zawiera starannie wybrane powieści autorstwa Hanny Ożogowskiej, Karola Maya, Aleksandra Dumasa, Thomasa Mayne Reida i Waltera Scotta. Jest przeznaczona zarówno dla młodych, jak i dojrzałych czytelników, którzy nie zapominają o spakowaniu książek przed wyjazdem na wakacje lub krótką weekendową podróż. Dwadzieścia jeden tytułów tej serii zadowoli nawet najbardziej wybrednych wędrowców. Z pewnością pochłoną ich opowieści o dawnym PRL-u, Dzikim Zachodzie, XVII-wiecznej Francji i XVIII-wiecznej Szkocji. Zafascynują opisy Himalajów, niekończących się prerii, francuskiego dworu Ludwika XIII, a także mrocznej atmosfery szkockiego zamku. Każda z książek jest doskonałym uzupełnieniem rozpoczętej podróży, stanowiąc jedną z jej ważniejszych atrakcji.

Dodaj komentarz


Wspaniała, nieśmiertelna powieść Aleksandra Dumas o perypetiach młodego Gaskończyka (przedstawiciela regionu którego mieszkańcy słyną podobna z uporu), d’Artagnana, który przyjeżdża do Paryża, by zrobić karierę. W tym celu zamierza spożytkować dawne koneksje swojego ojca i zaciągnąć się do muszkieterów królewskich. Spotykają go jednak rozmaite perypetie i niewiarygodne przygody. Wplątany zostaje w niebezpieczne intrygi i spiski polityczne i nawet w romans królowej z zagranicznym dyplomatą z wrogiego państwa. Mamy tu pojedynki, pościgi, pogonie, bitwy, oblężenia, intrygi i zdradę, miłość i nienawiść, przyjaźń i śmierć. Nieśmiertelna klasyka, którą trzeba znać.

M K - 2 lutego 2014 12:35


Jeszcze inna książka Dumasa o muszkieterach. Często łączona z „Trzema muszkieterami” („D'Artagnan i trzej muszkieterowie”). Wszyscy miłośnicy przygód spod znaku „płaszcza i szpady” nie powinni opuszczać tej powieści. Wprawdzie czasy w których ma miejsce akcja zostały nieco podkolorowane i wyidealizowane ale w tej opowieści nie chodzi o poprawność tła historycznego tylko o przygodę. Książka daje wyśmienitą rozrywkę. Nie tylko dla młodzieży

Dark Noise - 30 czerwca 2013 06:45


Książka pełna barwnych postaci, efektownych scen walk, wymachiwania szpadami i zapierających dech w piersi pojedynków. Na pewno nie można się przy tej powieści nudzić. Dumas zadbał o to, by wykreowane przez niego przygody i postacie przykuwały uwagę czytelników. Czyta się szybko, ze względu na akcję. Miłośnicy epoki i muszkieterów z pewnością nie powinni wahać się przed sięgnięciem po te książkę.

YoAnna - 18 maja 2013 16:36


Powieści Dumasa jakoś nigdy specjalnie mnie nie przyciągały. Te pościgi, walki szermiercze, dworskie intrygi i wiele innych przygodowych elementów nie powodowały we mnie większego zainteresowania. Wątki romantyczne nieco urozmaicają historie, ale nic ponadto. Postacie oczywiście są barwne, ale opisywane przez Dumasa czasy Ludwika XIII trochę wyidealizowane. Nie zmienia to faktu, że przygody muszkieterów przyciągną niejednego miłośnika przygód. Jeśli chodzi o powieści tego typu to Dumas nie ma sobie równych.

Doris - 8 maja 2013 09:24


Bardzo lubię powieści Dumasa. Książki z gatunku płaszcza i szpady zawsze budzą jakąś nostalgię za czasami rycerskimi. Dumas pięknie opisuje czasy panowania Ludwika XIII we Francji. Doskonałe połączenie wątków wojennych, religijnych, spisków i oczywiście miłości. Barwne postacie kreowane przez Dumasa zapadają w pamięć, a w szczególności tytułowy D`Artagnan, intrygujący kardynał Richelieu i oczywiście sami muszkieterzy. Akcja dzieje się pomiędzy książkami "Trzej muszkieterowie" i "W dwadzieścia lat później".

Pharea - 8 maja 2013 09:15


D'artagnan wprowadza nas do historii Trzech Muszkieterów. T wspaniała książka pełna walki i uczuć. Polecam!

Aleksandra Skibińska - 8 kwietnia 2013 11:58


Rewelacyjna książka. Historie o D`Artagnana i muszkieterów pozostaną klasykami już chyba zawsze, Świetna akcja, przygoda godna pozazdroszczenia.

Katicaa88 - 27 marca 2013 18:06


Dumas może nie był Dickens'em, ale jego umiejętność tworzenia książek przygodowych wpłynęła na pokolenia pisarzy. W trakcie czytania trudno stać z boku i obserwować wydarzenia. Nawet nie wiesz kiedy sam łapiesz za szpadę i stajesz naprzeciw Richelieu.

Artem - 25 marca 2013 13:30


Kocham te postać. I kocham powieści płaszcza i szpady. Wciągająca, niesamowita książka i super główny bohater.

Panna z mokrą głową - 22 marca 2013 12:26

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj