ebook Czarny tulipan - Aleksander Dumas

Czarny tulipan

Spokojne życie hodowcy tulipanów Korneliusza van Baerlego zostaje zakłócone przez zamieszki polityczne w Hadze. Hodowca trafia do więzienia i grozi mu wyrok śmierci. Wydaje się, że jego prace nad uzyskaniem unikatowego czarnego tulipana, bezpowrotnie się skończyły. W losie Korneliusza następuje kolejny zwrot. Róża Gryphus, córka więziennego dozorcy, dostarcza do celi cebulki. Jednak nawet w więzieniu na wyniki jego pracy czyhają zawistni wrogowie. Czy istnieje szansa, żeby zakiełkował tulipan o niezwykłym kolorze? Jaka przyszłość czeka Korneliusza i Różę? Zakochani obawiają się myśleć o wspólnym życiu, w obliczu tylu przeciwności i zagrożeń.

Seria "Książka do plecaka" zawiera starannie wybrane powieści autorstwa Hanny Ożogowskiej, Karola Maya, Aleksandra Dumasa, Thomasa Mayne Reida i Waltera Scotta. Jest przeznaczona zarówno dla młodych, jak i dojrzałych czytelników, którzy nie zapominają o spakowaniu książek przed wyjazdem na wakacje lub krótką weekendową podróż. Dwadzieścia jeden tytułów tej serii zadowoli nawet najbardziej wybrednych wędrowców. Z pewnością pochłoną ich opowieści o dawnym PRL-u, Dzikim Zachodzie, XVII-wiecznej Francji i XVIII-wiecznej Szkocji. Zafascynują opisy Himalajów, niekończących się prerii, francuskiego dworu Ludwika XIII, a także mrocznej atmosfery szkockiego zamku. Każda z książek jest doskonałym uzupełnieniem rozpoczętej podróży, stanowiąc jedną z jej ważniejszych atrakcji.

Dodaj komentarz


Dumas (ojciec) jest znany głównie z przygód muszkieterów z czasów Ludwika XIII i XIV. Nie była to jedyna tematyka jaką się zajmował. Jego powieści z gatunku "płaszcza i szpady" działy się w różnych okresach i w różnych miejscach. Z "Czarnym tulipanem" jest jednak nieco inaczej, bo bohaterem nie jest człowiek z krwi i kości tylko trzy cebulki rzeczonej rośliny tylko że o czarnym kolorze. Nie ukrywam, że to miła odmiana, choć klimat powieści nie odbiega od innych dzieł autora.

Doris - 20 maja 2013 22:08


XVII-wieczne Niderlandy. Trzy cebulki wyhodowanego z trudem tulipana o czarnej barwie uruchamiają wir zdarzeń. Jak to u Dumasa mnóstwo przygód, postaci ciekawie zarysowane, a lektura lekka. Miła odskocznia od przygód znanych muszkieterów.

Cezary Kolczuga - 14 kwietnia 2013 11:22

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj