ebook Arabska córka - Tanya Valko

Arabska córka

Kontynuacja bestsellerowej powieści „Arabska żona”.

Tanya Valko ponownie wprowadza czytelnika w świat wschodnich tradycji, przyjaźni i miłości. Główna bohaterka, pół Polka, pół Libijka, po przymusowej rozłące z matką, mając zaledwie kilka lat, rozpoczyna tułaczkę po odległych zakątkach świata. Najpierw udaje się z libijską rodziną do Ghany, następnie powraca z babcią do Trypolisu, by po paru latach, uciekając przed despotycznym ojcem, wylądować w Jemenie. Tam, już jako nastolatka, znajduje szczęście, przyjaźń i miłość... Niestety, styka się również z terrorem i zwolennikami ortodoksyjnego islamu. Jej mąż za wszelką cenę chce oczyścić imię swojej rodziny z piętna terroryzmu. Życie głównej bohaterki i jej rodziny jest zagrożone. Czy młoda kobieta zazna w końcu spokoju i szczęścia? Czy uda jej się odnaleźć matkę?

Tanya Valko – pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, następnie długoletnią asystentką Ambasadorów RP. Obecnie mieszka w Arabii Saudyjskiej. Autorka książek o Libii: „Libia od kuchni”, „Życie codzienne w Trypolisie” oraz „Sahara – ocean ciszy”. Jej zainteresowanie zdrowym stylem życia zaowocowało książkami: „Dość odchudzania – czas na dietę” i „Nowoczesna książka kucharska”. W 2010 r. ukazał się jej debiut powieściowy „Arabska żona”, który stał się bestsellerem.

Dodaj komentarz


Kontynuacja „Arabskiej żony”. Wprawdzie poprzednia część miała pewne wady nie przeszkodziło mi to jednak w lekturze następnej. Tym razem śledzimy losy córki bohaterki. Trzeba przyznać, że historia potrafi wciągnąć. Jednak obraz kultury islamskiej jaki przebija z kart książki nie do końca jest prawdziwy. Fabuła jest zbyt przerysowana. Po części rozumiem zabieg autorki, mający na celu poruszenie czytelnika, ale według mnie przyniósł on skutek odwrotny. Nie porusza, tylko drażni swoim brakiem wiarygodności.

Dark Noise - 14 czerwca 2013 15:59


Niesamowita kontynuacja bestsellerowej książki Tanyi Valko "Arabska żona". Autorka trzyma poziom wypracowany w poprzedniej książce, a fabuła wciąga czytelnika od pierwszych stron. Ktoś kto czytał pierwszą książkę z pewnością sięgnie po "Arabską córkę" by dowiedzieć się jak potoczyły się dalsze losy bohaterów pierwszego tomu. Książka wciąga i pochłania bez reszty. Jak zwykle Valko szokuje i ukazuje brutalny świat, z którym nie chcielibyśmy mieć do czynienia. Świetna, polecam

Pharea - 5 czerwca 2013 20:58


Dalsza część historii znanej z „Arabskiej żony”. Książka mogłaby być ciekawa ze względu na ukazanie zupełnie odmiennej od naszej kultury, gdyż niby coś tam o niej wiemy, ale zazwyczaj są to dość pobieżne informacje. Ta część skupia się na Marysi i niestety fabuła jest trochę przerysowana, autorce zbyt zależało na tym, by porazić czytelnika. Przez co większa część wątków wyszła dość mocno nieprawdopodobnie. Ciężko polecić.

YoAnna - 28 maja 2013 20:15


„Arabska żona” doczekała się kontynuacji w postaci „Arabskiej córki”. W tej części poznajemy losy Marysi, córki Doroty, bohaterki części pierwszej. Opinie na jakie natrafiłam na temat tej powieści są dość niepochlebne, ale nie zraziło mnie to do czytania. Opowieść snuta przez autorkę okazuje się nie tylko opisem losów głównej bohaterki, ale swego rodzaju przewodnikiem po świecie islamskim. Codzienność, odmienna kultura i zwyczaje są odpowiednio wplecione w losy bohaterów i przedstawione w przystępny sposób.

Doris - 6 maja 2013 17:24


Kontynuacja "Arabskiej żony". Egzotyczny (nie tylko obyczajowo) dla Europejczyka świat niestety jest mocno przekłamany. Zbyt mocno. Kultura islamu nie jest aż tak brutalna jak można by było sądzić po przeczytaniu tej książki.

Cezary Kolczuga - 26 marca 2013 17:13


Ja lubię takie historie i zawsze chętnie po takie sięgam. Jeżeli też je lubicie to i tę koniecznie musicie przeczytać.

Zakurzona półka - 26 marca 2013 15:59

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj