ebook Zabójczy dar - Heather Graham

Zabójczy dar

Opieka nad niedomagającym milionerem, Seanem O’Rileyem, wydawała się Caer, pielęgniarce z powołania, łatwym zadaniem. Jednak szybko okazuje się, że luksus, w jakim żyją mieszkańcy wielkiej rezydencji na Rhode Island,  nie łagodzi trapiących ich konfliktów i nie sprzyja przyjaznej atmosferze. Życie w tym domu przypomina spacer nad przepaścią. Gdy w tajemniczych okolicznościach znika wspólnik Seana, na pomoc zostaje wezwany przyjaciel rodziny, prywatny detektyw Zach Flynn. Caer postanawia pomóc mu w śledztwie, które zaczyna przypominać scenariusz filmu grozy...

Dodaj komentarz


Bracia Flynn po raz trzeci raczą czytelników swoimi przygodami. Jak to powiadają – nie wszystko złoto, co się świeci. Praca dla milionera, okazuje się dla Cear zupełnie czymś innym niż sobie wyobrażała. W porównaniu z poprzednimi tomami cyklu ten wypada trochę słabiej. Co niestety nie wróży dobrze, gdyż te powieści i tak nie należą do wybitnych. Obiecanej grozy brak, a i wątek Flynna potraktowany został po macoszemu.

YoAnna - 21 maja 2013 17:38


Powieść jest typową przedstawicielką tzw. romansu sensacyjnego (tylko u licha co to jest?). Mamy jakieś poszukiwanie skarbu, przystojnego detektywa i piękność. Oczywiście męski bohater zakochuje się. Wątek wierzeń zbyt mało rozwinięty więc obiecanego na rewersie książki klimatu grozy ze świecą szukać. Mnie nie porwało. Oczywiście czyta się lekko i przyjemnie. Miłośnicy romansów (żeby nie rzec romansideł) znajdą wiele przyjemności w lekturze. Relaks gwarantowany.

Doris - 19 maja 2013 21:51


Trzecia z cyklu powieść o przygodach braci Flynn. Im dalej czyta się o braciach Flynn ta książka wydaje się najsłabszą z serii. W poprzednich dwóch autorka jakoś dała radę połączyć wątek paranormalny z powieścią obyczajową i "normalnym" życiem, całość jednocześnie uczyniwszy dość wiarygodną. "Zabójczy dar" to jednak powieść wkraczająca już zupełnie do świata fantazji. Wątek dotyczący Zacha jest ledwie widoczny, a przecież jest to seria o braciach więc wprowadza to czytelnika w konsternację. Tym niemniej czyta się dobrze.

Pharea - 19 maja 2013 21:09

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj