ebook Zabić Jane - Erica Spindler

Zabić Jane

Koszmar z przeszłości… Szatański plan… Paraliżujący strach…

Nastoletnia Jane Killian, potrącona przez motorówkę, cudem uniknęła śmierci. Po serii operacji plastycznych, w końcu może zapomnieć o tym strasznym wydarzeniu. Wreszcie może cieszyć się pełnią życia. Jest spełnioną artystką, której rzeźby coraz częściej doceniane są przez krytyków sztuki. Z mężem, doktorem Ianem Westbrookiem, oczekują z niecierpliwością narodzin pierwszego dziecka. Czego chcieć więcej? Szczęście pryska, gdy Ian staje się głównym podejrzanym w sprawie o brutalne morderstwo. Jane najpierw wierzy w niewinność męża, lecz w miarę jak toczy się śledztwo, narastają w niej wątpliwości. Co więcej, niespodziewanie powraca też koszmar z przeszłości. Jane dostaje anonimowe listy i zaczyna wierzyć, że pochodzą od człowieka, który z premedytacją przed laty spowodował wypadek na jeziorze. Musi stawić czoło przerażającej prawdzie. Jej dręczyciel wie o niej wszystko, a co gorsza - zna jej najgłębiej skrywane lęki. I z pewnością bezlitośnie wykorzysta je, by zabić Jane.

Dodaj komentarz


Spindler sprawdza się w różnych gatunkach ale najczęściej jej proza oscyluje wokół tzw. romansu kryminalnego. Ta książka jest właśnie takim romansem. W związku z tym nie za bardzo mnie zainteresował. Nie mogę tez się zgodzić z jedną z przedmówczyń. Nie ma tu zbyt wiele elementów, które świadczyłyby, ze w ręku trzymamy thriller. Bohaterowie nieco pomagają tej opowiastce, ale w sumie miłośnicy kryminałów mogą spokojnie ominąć tą książkę.

Dark Noise - 30 czerwca 2013 13:37


Kolejna powieść Spindler. Już się przyzwyczaiłam, ze autorka ma w swoim dorobku powieści o różnym poziomie. Ponieważ zdarzały się jej książki dobre nie omieszkałam sięgnąć po kolejną. Tym razem trafiłam jednak na średniaka. Nie ma tu wiele emocji. Więcej tu romansu niż kryminału i sytuację „ratują” w zasadzie bohaterowie, którzy komplikują odpowiednio fabułę. Można poczytać, ale jak się ominie to wielkiej starty nie będzie.

Doris - 31 maja 2013 18:01


Dobry, trzymający w napięciu thriller, którzy przykuje Cię do fotela (kanapy) do momentu, w którym skończysz czytać całą książkę. Jest to też jedna z tych książek Ericki Spindler, w której do ostatniej strony nie rozgryziesz, kto jest złym charakterem i w jakim kierunku potoczą się losy głównych bohaterów (chyba, ze masz w zwyczaju czytać ostatnią stronę książki najpierw). Jane Killian to kobieta, która ma po co żyć. Po tragicznym w skutkach wypadku była ciężko oszpecona, jednakże po wielu operacjach wraca do zdrowia i życia ( niedługo urodzi dziecko). Wszystko było by dobrze, gdyby nie to, ze dziwnym zbiegiem okoliczności Ian jest podejrzany o morderstwo. Akcja się zagęszcza, pytanie się mnożą, a czytelnik siedzi jak na szpilkach bo chce wiedzieć wszystko, a zakończenie jest zaskakujące. Polecam jako świetną lekturę na wakacje

Pharea - 20 maja 2013 15:09

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj